Rozkład na pięć kart

kategoria: Rozkłady tarota | 1

Poznaj dwa proste rozkłady na pięć kart. Doskonałe dla osób, które rozpoczynają swoje czytania i korzystają  z niewielkiej ilości kart.

 

Rozkład I

1. O to chodzi – karta opisuje kontekst pytania, nastawienie pytającego do sprawy o którą pyta
2. To najbliższa przeszłość dotycząca zadanego pytania (można określić czas jakiego ma dotyczyć przeszłość)
3. To obecna sytuacja – teraźniejszość – położenie pytającego, rozwój sytuacji
4. Jak się sytuacja rozwinie w przyszłości – przyszłość – czego pytający może oczekiwać ( tu również można określić przedział czasu np. miesiąc, tydzień, rok)
5. Wynik tej sprawy, odpowiedź – jakiego rezultatu możemy się spodziewać ( tu karty mogą również pokazać czy sprawa będzie miała przyspieszenie, opóźnienie)

 

Interpretację rozpoczynamy od karty nr 2 (zaczynamy od przeszłości) następnie patrzymy na kartę centralną nr 1- pokazuje nam jak przeszłość wpłynęła na nastawienie i oczekiwania pytającego. Następnie interpretujemy kartę nr 3 mówiącą o teraźniejszości, o rozwoju sytuacji i obecnym położeniu pytającego. Na koniec karty 4 oraz 5.

Pytanie: Czy wyjadę w tym roku na urlop?

Karta nr 2  dziewięć mieczy – duże zmęczenie psychiczne, problemy, od dwóch lat nie odpoczywałam..Ostatni rok był koszmarny, wiele bolesnych zmian..

Karta nr 1 siedem buław – konieczność działania, dużo spraw, bardzo chciałabym uporać się z zadaniami i wyjechać na odpoczynek.

Karta nr 3 Paź pucharów – wyjazd na urlop w tej chwili jest mało prawdopodobny i są dosyć małe szanse, możliwe jest tylko chwilowy odpoczynek. Jest także informacją, o zaproszeniu na piknik.. (muszę wziąć to pod uwagę)

Karta nr 4 osiem denarów – mogę oczekiwać jedynie pracy, wiec w kontekście urlopu, nie ma szans na dłuższy wypoczynek

Karta nr 5 czwórka buław – mogę spodziewać się tylko krótkiego wypoczynku, wyjazdu poza miasto w czasie weekendu. To ważna dla mnie podpowiedź, ponieważ powinnam wziąć pod uwagę wszelkie krótkie wypady za miasto, zamiast nastawiać się na dalszy wyjazd.

Aktualizacja: 03 sierpnia 2011
Na urlop nie mam szans. Nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. Krótkie wycieczki w wolny weekendy i to wszystko czym mogę się pocieszyć.
Aktualizacja: 25.września 2011
Urlopu nie miałam. Praca dominowała przez cały okres letni. Odpoczynek na łonie natury w dni wolne od pracy.

 

Rozkład II

1. Obecna sytuacja
2. Co przed tobą ?
3. Sedno sprawy
4. Niedaleka przyszłość
5. Rozwiązanie

 

Pytanie: Czy pan Adam otrzyma podwyżkę?

Mój wzrok przyciągnęła karta Gwiazda XVII, leżąca pośrodku rozkładu mówiąca, o sednie pytania dotyczącego przyszłości finansowej pana Adama. Człowiek ten, ma wielkie nadzieje na poprawę swojej obecnej sytuacji, która na tę chwilę jest stabilna (Cesarz IV).

 

pytanie o karierę

 

Jak widać osiągnął już wiele, a jego oczekiwania finansowe rosną. Zapytałam, czy ma jakieś nowe plany jeśli chodzi o pracę? (Gwiazda XVII ). Usłyszałam, że właśnie poszukuje nowej, dobrze płatnej pracy, bo nie ukrywa, że z przyjemnością zmieniłby już otoczenie. Kolejna karta jaka zwróciła moją uwagę to Król Buław jako rozwiązanie, które z pewnością zadowoli pana Adama, gdyż jego plany w krótkim czasie( 5 buław) mają szansę się spełnić( Król Buław ). Nie tylko możliwe jest otrzymanie podwyżki po rozmowie (Sprawiedliwość XI), ale również znalezienie nowej atrakcyjnej pracy.

Wielkie Arkana na początku rozkładu sugerują, że przed nim ważne wydarzenia. Podpowiedziałam mu, aby przygotował się do ważnych rozmów z przełożonymi na wyższym szczeblu. Po z sumowaniu numerologii Wielkich Arkan 4+11+17 = 32 – 22 = 10 jest Koło Fortuny X przynoszące ze sobą splot okoliczności, które będą mu sprzyjać w tej sprawie.

Aktualizacja 18.01.2011. Pan Adam otrzymał 5 dni temu propozycję nowej pracy, o której mógł marzyć:-) Stanowisko, lepsze zarobki i prestiżowe otoczenie.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.