Oczyszczanie i energetyzowanie kart

kategoria: Poradniki, Wiedza | 8

Pierwsze oczyszczenie i energetyzowanie kart powinno się odbyć przed rozpoczęciem pracy z nimi. A kolejne po każdorazowej zakończonej pracy.

 

OCZYSZCZANIE I ENERGETYZOWANIE KART

 

Zainicjowanie pracy z kartami może odbyć się jako nasz osobisty mały rytuał. Kiedy jesteśmy już w posiadaniu naszej talii kart, przygotowujemy stół na którym zapalamy białą świecę, białą szałwię, stawiamy miseczkę z wodą i miseczkę z odrobiną soli.

Każdą kartę przeciągamy nad płomieniem świecy, następie rozkładamy karty w wachlarzu, okadzamy szałwią, delikatnie kropimy wodą i sypiemy na nie odrobinę soli. Tymi czterema żywiołami oczyszczamy i energetyzujemy naszą talię. Karty dobrze jest utrzymywać w porządku, w przeznaczonym do tego pudełku lub woreczku kiedy nie pracują z nami.

 

Krótkie oczyszczanie kart należy przeprowadzić po zakończeniu czytania dla danej osoby. Metody mogą być różne: oczyszczanie mentalne, przeciągnięcie talią nad płomieniem świecy, uwolnienie energii poprzez puknięcie palcami w talię kilkakrotnie lub poprzez wypowiedzenie własnej formuły oczyszczającej.

Wszystko to zależy od tego co do nas najsilniej przemawia. Każdy może sam ułożyć własną formułę oczyszczającą , której zadaniem będzie usunięcie wszelkich niesprzyjających energii oraz przygotowanie kart i nas samych do jasnych i konkretnych odpowiedzi na kolejne pytania.

 

oczyszczanie kart białą szałwią zdjęcie – archiwum własne

 

Nawiązywanie kontaktu z kartami.

Kładzenie kart pod poduszką lub w pobliżu miejsca wypoczynku spowodowało u mnie silne zmęczenie podczas snu, gdyż podświadomość zbyt mocno pracowała nocą i nie byłam wypoczęta.

Najprzyjemniejszą formą nawiązywania kontaktu z kartami jest przyglądanie się jej i wyłapywanie powstających myśli lub pytań jakie dana karta inicjuje i zapisywanie ich w dzienniku, notatniku tarotowym.

Zachęcam do napisania własnej krótkiej formuły oczyszczającej karty. Jeśli będziecie mieć wątpliwości, co do poprawnego brzmienia służę pomocą. Wystarczy swój tekst umieścić w komentarzach. 🙂

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.