Karta asa leżąca na kalendarzu

Czas w tarocie

Na samym początku należy sobie uświadomić, że tarot to nie kalendarz i nie poda nam dokładnej daty. Może natomiast, świetnie opisać sytuację, kiedy się coś może wydarzyć.

Zamiast pytania, kiedy to się wydarzy – możemy zapytać w jak długim czasie, to o co pytamy możemy zrealizować, ponieważ samo nic się nie stanie. Mamy swój udział w życiu i od tego jak bardzo jesteśmy skuteczni zależy także czas realizacji.

 

CZAS W TAROCIE

Im więcej ćwiczymy określanie czasoprzestrzeni wydarzeń, tym łatwiej nam intuicyjnie go odczytać. Zdarzało mi się spotkać kilka osób, w których życiu czas płynął szybciej niż u innych np: to co u jednych wymagało ok tygodnia realizacji u innych działo się w ciągu jednego dnia.

Bardzo prosto rozpoznać takie osoby. Kiedy rozkładamy im karty, to przyszłość bliższa jest u nich już teraźniejszością, w wyniku czego dalsza przyszłość, staje się tą bliższą 🙂 Czas zależny jest od naszej skuteczności działania i okoliczności, i to powinniśmy w trakcie odczytywania czasu kart wziąć pod uwagę.

Wiele publikacji podaje różne metody określania czasu w tarocie. Zrobię mały przegląd, a o skuteczności przekonajcie się sami. Najpierw jednostki czasu w tarocie. Jednak stosunkowo rzadko tarot odpowiada tak konkretnie i nie ułatwia nam zadania.

 

Określanie czasu w tarocie

Arkana Wielkie – przybliżone umiejscowienie w czasie

Głupiec – wydarzenia mogą nastąpić w każdej chwili, niespodziewanie

Mag – teraz, każdy moment jest dobry

Kapłanka – wskazuje, iż rozwiązanie sytuacji potrzebuje czasu, do około 28 dni, wydarzenia dzieją się raczej wieczorem niż rano.

Cesarzowa – wskazuje na pełen cykl 12 miesięcy, najbardziej aktywny czas od końca kwietnia do początku sierpnia

Cesarz – realizacja wymaga więcej czasu kliku miesięcy lub lat. Wszystko co dzieje się pod egidą Cesarza zaczyna się dynamicznie, stopniowo zwalniając tempo. Jest to karta solidności i odpowiedzialności, dlatego nie licz na szybkie efekty i mały wysiłek.

Papież – realizacja po naradzie, spotkaniu, debacie. Podczas zebrań, wieców, uroczystości, w których uczestniczy większa grupa społeczna. Niekiedy Arcykapłan informuje, że sprawy, o które pytamy mogą być odłożone na półkę.

Kochankowie – sytuacja wymaga podjęcia decyzji. Im dłużej się wahasz, tym dłużej będziesz w aktualnej sytuacji. Możliwa zmiana do pół roku.

Rydwan – teraz, bardzo szybko, to zależy od Twojej determinacji realizacji pragnienia

Moc – kiedy uwierzysz w siebie i odważysz się stanąć twarzą w twarz z problemem. Lipiec-Sierpień.

Pustelnik – pokazuje,że sytuacja wymaga zastanowienia, przeanalizowania sytuacji. Opóźnia wszystkie wydarzenia, on nigdzie się nie spieszy. Bardzo często mówi o trwaniu czegoś nawet do 9 miesięcy.

Koło Fortuny – niczego nie planuj bo nie ma to sensu, zdarzenia będą następować losowo bez Twojego udziału.

Sprawiedliwość – wydarzenia będą przebiegać zgodnie z narzuconym terminem, wyznaczonymi datami.

Wisielec – tutaj moi drodzy możemy sobie odpuścić wszelkie wysiłki. Wiele spraw utknie na długo. Czas od 9 do 12 miesięcy.

Śmierć – death line – czyli ostateczny termin. Bardzo często mogą określać ostatnią chwilę, np: ostateczny termin spłaty kredytu, długu, oddania pracy, zdania raportu, wszystko na ostatnią chwilę. XIII to często koniec roku. Spotkałam się z opiniami, że XIII odczytują jako „nigdy”.

Umiarkowanie – realizacja wymaga cierpliwości, dużej cierpliwości. Bardzo często osoby nadpobudliwe nie są w stanie tyle cierpliwie czekać. To okres do dwóch lat.

Diabeł – znacie powiedzenie, co nagle to po diable.. I tak też jest z  Diabełkiem, nagle, bez opamiętania, pod wpływem żądzy, nie zważając na niebezpieczeństwo i na okoliczności.

Wieża – ta karta w swoim ogólnym znaczeniu ma słowo klucz, nagła zmiana. I sygnalizuje wydarzenia następujące nagle, ale takie, które wcale nam nie leżą.. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło..

Gwiazda – okres między połową grudnia, a połową lutego. Pokazuje przede wszystkim realizację planów długoterminowych.

Księżyc – tutaj określanie czasu można porównać z określaniem kształtu wody. Jeśli ta karta określi Wam czas jakiegoś wydarzenia, nie dajcie się zwieść swoim marzeniom i tęsknotom.. Tutaj może kryć się odpowiedź, że nigdy to się nie wydarzy, poza twoją wyobraźnią. Wieczór, noc, przeszłość.

Słońce – czas urlopowy, kiedy wypoczywasz i cieszysz się życiem. Lato.

Sąd – okres Wielkanocy

Świat – ta karta nie pokazała mi jeszcze konkretnego czasu.

 

Arkana małe i znaki zodiaku wg Jewgienija Kolesowa

Buławy:

2, 3, 4  i  Król buław –  Baran
5, 6,7  i Królowa buław –  Lew
8, 9, 10 i Paź buław –  Strzelec
Rycerz buław – Baran, Byk, Bliźnięta

Monety:

2,3,4 i Król monet – Koziorożec
5,6,7 i królowa monet – Byk
8,9,10 i Paź monet – Panna
Rycerz monet – Koziorożec, Wodnik, Ryby

Miecze:

2,3,4 i Król mieczy – Waga
5,6,7 i Królowa mieczy – Wodnik
8,9,10 i Paź mieczy – Bliźnięta
Rycerz mieczy – Waga, Skorpion, Strzelec

Puchary:

2,3,4 i Król pucharów – Rak
5,6,7 i Królowa pucharów – Skorpion
8,9,10 i Paź pucharów – Ryby
Rycerz pucharów – Rak, Lew, Panna

Pory roku Asy

As Buław – wiosna (marzec, kwiecień, maj)
As Pucharów – lato (czerwiec, lipiec, sierpień)
As Mieczy – jesień (wrzesień, październik, listopad)
As Monet – zima (grudzień, styczeń, luty)

 

Okresy czasu

Arkana Duże  czas teraźniejszy

Arkana Małe  buławy – dni; kielichy – tygodnie; miecze – miesiące lub tygodnie; denary – miesiące lub lata

Karty dworskie  Paziowie – 11 dni; Rycerze – 12 dni; Królowe buław i pucharów – 13 dni; Królowie buław i pucharów – 14 dni

 

Pory roku wg. dworów

Buławy – wiosna;  Puchary – lato;  Miecze – jesień;  Denary – zima

 

SPOSOBY OKREŚLANIA CZASU W TAROCIE:

A. Pierwszym sposobem jest rozkład kart w rozkładzie, w którym określona jest czasoprzestrzeń wydarzeń (np: to wydarzy się do 3-ech miesięcy, a to do 6-ciu miesięcy)

B. Drugi sposób, to propozycja Basi Antonowicz – przed rozłożeniem pytający określa, jaki czas go interesuje: dni, miesiące czy lata. Dla przykładu – ktoś pyta kiedy koleżanka zwróci dług.

W tym pytaniu decydujące będą karty denarów. Wyjmuje 3 karty: miesiąc bieżący – 2 mieczy, miesiąc następny – 3 mieczy, za dwa miesiące – 6 denarów. Odpowiedzią jest 6 denarów, czyli za około 2 miesiące. W pytaniu o uczucia, istotne będą karty pucharów, w pytaniach o egzaminy, rozmowy karty mieczy, w pytaniach o podróże karty buław.

 

czas-w-tarocie
drugi sposób określania czasu

 

C. Trzeci sposób: w pytaniach o dni, np: czy do końca miesiąca oddzwonią do mnie w sprawie pracy? Zakładamy, że pytanie zostaje postawione 20 marca. Marzec ma 30 dni.

Wybieramy 10 kart, każdą na kolejny dzień. Wybieramy również sygnifikator ewentualnej rozmowy np: 2 pucharów i dokładamy ją jako 11 kartę, gdyż może się zdarzyć, że takiego telefonu nie otrzymamy do końca miesiąca. Wykładamy 10 kart, jeśli wśród nich jest 2 pucharów, obliczamy który to dzień licząc od 21. Jeśli sygnifikator zostanie nam w dłoni – odpowiedź jest , że nie oddzwonią.

Jest to kolejna propozycja, przedstawiona przez B. Antonowicz. Czasami określenie czasu tą metodą było trafne.

 

okreslanie-czasu-w-tarocie-10-kart
trzeci sposób określania czasu

 

D. Czwarty sposób: znając astrologiczne powiązania kart, mamy możliwość określenia ram czasowych w trakcie przebywania słońca w danym znaku. Np – jeśli na pytanie kiedy? wyjmiemy Króla buław – odpowiedź to listopad/grudzień. Jeśli wyjmiemy kartę Cesarza – to czas przypada na okres wiosny – panowanie znaku Barana.

E. Piaty sposób: używanie talii kart, na których umieszczone są powiązania astrologiczne.

F. Szósty proponowany sposób: ułóż własny rozkład kart do określenia czasu wydarzenia, przypisując każdej pozycji określony przedział czasowy np wiosna lato jesień zima.

Odpowiedzią na pytania związane z uczuciami, będą karty pucharów, buławy odpowiedzą na pytania związane z podróżami i sprawami zawodowymi, denary na pytania o finanse i sprawy dnia codziennego, miecze będą stanowiły przeszkody.

G. Siódmy sposób: ćwiczenie swojej intuicji 🙂

Masz sprawdzoną metodę określania czasu wydarzenia ?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.