4 miecze

Czwórka mieczy i psychiczna odnowa…

Odpoczynek, osiąganie stabilizacji, wyjście z problemów, spokój i potrzeba samotności…Naszedł czas, aby zregenerować ciało umysł i duszę. Moment wyciszenia. Człowiek izoluje się od zgiełku świata, by odpocząć po trudach z jakimi musiał się zmierzyć. To przesłanie czwórki mieczy.

 

CZWÓRKA MIECZY I PSYCHICZNA ODNOWA

cztery miecze
Rider Waite (RW) Tarot

Karta mówi o izolacji, spoczynku, regeneracji i powracaniu do sił. Wszelkie sprawy odłożone są na później, ponieważ brakuje energii, zapału, aby cokolwiek rozpoczynać. Potrzeba zebrania myśli i ustalenia pewnych granic.

 

W pierwszych spotkaniach z kartami tarota nie przepadałam za ta kartą, ponieważ wydawała mi się niezmiernie zimna, smutna i nudna. Zadawałam sobie pytanie, co przeraża mnie w ciszy? W ciszy kontemplujemy, oczekujemy na właściwy moment, racjonalizujemy, patrzymy na chłodno bez emocji na pewne sprawy, w tej ciszy jesteśmy również sami..

Dziś ta karta jest dla mnie oznaką chwili wytchnienia, zajęcia się tylko sobą, momentem kiedy nikt mnie niczym nie pokoi i mam czas aby poczytać książkę. Jest wiele talii, w których czwórka mieczy przedstawia również osoby nam towarzyszące, chociaż tak na dobra sprawę, wcale ich nie zauważamy.

 

CZTERY MIECZE W ROZKŁADACH

Czwórka najczęściej pojawia się w rozkładach, kiedy potrzebujemy spokoju, albo jesteśmy zmęczeni zmaganiami.

Pokazuje konieczność zrelaksowania się, psychicznego odpoczynku, zawieszenia „broni” i działania. Po prostu odprężenia. Nie pora na podejmowanie decyzji. Prześpij się z problemem – o świcie możesz mieć inne spojrzenie.

W sprawach uczuciowych niestety jest kartą emocjonalnej izolacji, zmęczenia, często również separacji.

Zapamiętałam tę kartę w pewnym rozkładzie dla osoby szukającej pracy. Problemem w znalezieniu pracy była właśnie 4 mieczy. Zapytałam, czy osoba ta ma problemy zdrowotne i czy szuka pracy poprzez urzędy?

Okazało się, że od dawna nie jest aktywna zawodowo, zgłosiła się do urzędu pracy i oczekuje na szkolenie, które ma niedługo rozpocząć. Oczekiwanie stało się dla niej męczące. Zaczęła powoli rezygnować i liczyć na zmianę swojego położenia zawodowego. Bała się, że pozostanie bez pracy.

Medytacja wiedzie do mądrości; brak medytacji pozostawia ignorancję. Bądź świadom tego, co prowadzi cię naprzód, a co wstrzymuje.

Budda Siakjamuni

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.