Dwójka mieczy i wewnętrzny dylemat

kategoria: Arkana małe, Znaczenia kart tarota | 14

Karta odnosi się do stan umysłu, dylematów, wątpliwości, wewnętrznych sprzeczności. Konieczne jest wycofanie się  i zrozumienie wszystkich aspektów sytuacji.

 

DWÓJKA MIECZY I WEWNĘTRZNY DYLEMAT

dwójka mieczy
Rider Waite (RW) Tarot

Dwa miecze.

Oczekiwanie na rozwiązanie sprawy. W takim momencie trudno jest podjąć jednoznaczną decyzję. Ponieważ dwójki mówią o dualności w tej karcie serce i rozum szukają wspólnego wyjścia.

Bardzo często obrazuje dylemat czy jak zrobię to, czy nie zepsuję czegoś innego. Niekiedy jest postawą, która pokazuje, nie chcę się wypowiadać na ten temat. Ukazuje kogoś, kto jest zamknięty na słowa płynące ze świata zewnętrznego.

 

DWA MIECZE W ROZKŁADZIE

Pamiętam dwójkę mieczy w krzyżu celtyckim, kiedy na pytanie, jak będzie układało mi się w związku małżeńskim, na miejscu – obecna sytuacja, pojawiała się ta karta.

Od razu zapytałam kobietę, od jakiego czasu ma wątpliwości, co do tego, czy to dobry wybór? W momencie pojawienia się nowej osoby w jej życiu, przestała mieć pewność. Czego posłuchać, serca czy rozumu?

W tej karcie widzę decyzje podejmowane rozsądnie i logicznie, jednak nie ignorując wewnętrznych odczuć.  W pytaniu czy on lub ona się odezwie – odpowiedzią jest 2 mieczy, to niestety nie.

O moich doświadczeniach z kolejną kartą przeczytasz we wpisie trójka mieczy

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.