6 mieczy

Szóstka mieczy i wejście w nowy okres życia..

Po burzliwym okresie piątek, nadchodzi okres harmonii…. Szóstka mieczy obrazuje rozpoczęcie nowego etapu, wyruszamy w drogę mądrzejsi o ostatnie wydarzenia.

 

SZÓSTKA MIECZY I WEJŚCIE W NOWY OKRES ŻYCIA

szóstka mieczy i wejście w nowy okres życia
Rider Waite (RW) Tarot

Sześć mieczy to karta podróży fizycznej i mentalnej.

Mimo obaw, pozostawiamy za sobą ludzi i miejsca, w których nie byliśmy mile widziani.. Mentalnie przygotowujemy się do zmiany. Chociaż pragniemy wymazać z pamięci nieprzyjemną część swoich doświadczeń, zabieramy je w dalszą podróż ze sobą. Mogą nas chronić lub ograniczać.

Karta uwolnienia od problemów, odejścia, wyjazdu, czasami nawet ucieczki.

Symbolizuje poszukiwanie nowego miejsca dla siebie. Otrzymujemy pomoc. To rozpoczęcie nowego okresu życia, choć karta nie emanuje radością (trudno być szczęśliwym, gdy jedynym rozwiązaniem było odejście), ale daje nadzieje na ukojenie.

Szóstka mieczy ukazuje podróż przez wodę. W rozkładach dosłownie mówi o podróży przez ocean lub morze.

W znaczeniu psychologicznym, woda to nasze emocje, a łódź na tę chwilę jest najbezpieczniejszym miejscem. Bardzo często zdarza się, że uciekamy od czegoś, zabierając ze sobą stary styl myślenia..

W tej podróży mamy szansę na przemyślenie wszystkiego raz jeszcze i otwarcie się na nowe inne – harmonijne myśli.. Osoba, która steruje łodzią może być kimś dającym nam dobre rady.

Jednak z drugiej strony czy wiesz, kto to jest i dokąd Cię zabiera?

 

Szóstka mieczy w rozkładzie

Takie właśnie pytanie zadałam pewnej młodej kobiecie, która związała się z mężczyzną arabskiego pochodzenia. Karta 6 mieczy była ostatnią kartą w rozkładzie krzyża celtyckiego, jako jej przyszłość z tym człowiekiem..

W innym przypadku, kiedy jej partner nie byłby obcokrajowcem, znaczenie tej karty odczytałabym jako oddalenie się od siebie partnerów. Jednak wszystkie karty wskazywały, że zamiarem jej partnera jest zabranie jej do innego kraju. Stwierdziła, że to nie jest możliwe, ponieważ on zapewniał, że bramy jego kraju są przed nim zamknięte.

Ta karta pojawiła się w rozkładzie partnerskim dla kobiety, która była już na skraju wytrzymałości i był sygnałem, że zamierza wyjechać z dzieckiem, kiedy o to zapytałam, stwierdziła, że to prawda- chce wyjechać do matki, bo nie daje już rady znieść atmosfery w swoim małżeństwie. Czas spędzony z dala od domu, może być czasem odnowy psychicznej.

Ważne jest, aby pozwolić pewnym rzeczom odejść. Uwolnić się od nich. Odciąć. – Paulo Coelho

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.