9 mieczy

Dziewięć mieczy i psychiczna udręka..

Dobiega końca podróż przez Małe Arkana w kolorze mieczy.

Dziewięć mieczy jest kartą psychicznej udręki, jaką człowiek przeżywa z powodu lęków, obaw i niepokoju wynikającego z przeszłości. To karta nieradzenia sobie z samym sobą. Głęboko zakorzenione problemy wydostają się na powierzchnię podczas snu i dręczącymi obrazami z przeszłości zakłócają nasz odpoczynek.

 

DZIEWIĘĆ MIECZY I PSYCHICZNA UDRĘKA

dziewięć mieczy i psychiczna udręka
Rider Waite (RW) Tarot

Dziewiątka mieczy odnosi się do obecnego stanu umysłu, choć rzeczywistość nie musi wcale tego potwierdzać. Czarny kolor to symbol naszej podświadomości, ukrytych myśli, negatywnego nastroju, rozpaczy lub żałoby.

Numerologicznie dziewięć wskazuje na wycofanie, izolację i odpoczynek, co dodatkowo jest podkreślone na kartach przez umieszczenie postaci w łóżku. Samotna konfrontacja z wyobrażeniami o sytuacji, w której znalazła się owa osoba, może skończyć się na dwa sposoby: popadnięciem w jeszcze głębszą depresję i próbę samobójczą lub chociaż bolesną, ale uwalniającą zmianą przekonań.

W tym arkanie jesteśmy sam na sam ze swoimi demonami. Bardzo często w tej karcie ujawnia się poczucie winy, jak również ukryte niechlubne występki. Można by zapytać, po co tak cierpieć, skoro mamy rodzinę, przyjaciół i bliskich?

Czy nie można podzielić się z nimi, naszymi problemami? Karta 9 mieczy ukrywa przed światem to, co jest dla nas najbardziej bolesne, co tkwi głęboko i nie pozwala zapomnieć…

Jednak bardzo często zdarza się, że wizje czy scenariusze tworzone w 9 mieczy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, jak koszmar, który wyzwala fizyczny lęk i strach, gdy go śnimy.. Ale mimo wszystko czujemy, boimy się nawet wtedy, gdy potrząśnięci za ramię usłyszymy słowa: nie płacz, to tylko sen.. Wtedy odruchowo wtulamy się w ramiona obok śpiącej osoby, choć to tylko sen.

Najsilniej naszą osobowość kształtują właśnie wspomnienia…To one sprawić mogą w jednej chwili, że koszmar minionych dni powróci. Mogą także przynieść szczęście, które da nam siłę na następne dni…

 

Karta symbolizuje dręczące myśli, czarne scenariusze, trudności, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Najczęściej ukazuje stany depresyjne, poczucie bezradności, bezsilności, strach i obawę.

Może również informować nas o tym, że podświadomie oczekujemy trudności, odrzucenia, niezrozumienia, a siła naszego umysłu jest ogromna. Tworząc negatywną afirmację, tworzysz negatywną rzeczywistość.

Sytuacja życiowa opisana kartą 9 mieczy to uczucie pustki, samotność, strata radości i chęci do życia. Przeszłość żywa w naszym umyśle, dręczy, hamuje i izoluje od wszystkich radości życia.

 

 

SIŁA UMYSŁU

Chciałabym wspomnieć przy okazji tej karty o naszej sile umysłu, by dobrze zrozumieć intensywność 9 mieczy, której podłożem są emocje..

„Wyobraź sobie następującą sytuację. Wybierasz się na randkę. Zakładasz ładną sukienkę i nowe wystrzałowe buty. Niestety, wkrótce po wyjściu z domu pantofelki zaczynają cię uwierać i obcierać. Z minuty na minutę jest coraz gorzej. Jakoś dam radę – myślisz. I rzeczywiście, gdy tylko spotykasz ukochanego, ból mija. Cud? Nie, po prostu twój mózg przestał się skupiać na odczuwaniu bólu. Przynajmniej do czasu, gdy nie opadną emocje…”

W związku z tym, 9 mieczy ukazuje nasz stan psychiczny, koncentrację na niepowodzeniach, obawach i lęku, który może być wynikiem naszych wcześniejszych doświadczeń. Co możemy zrobić z takim negatywnym przekonaniem? Tylko jedno – możemy je zmienić, zaczynając od kontrolowania swoich myśli.

Jeżeli panicznie boisz się, że coś utracisz. To jesteś na dobrej drodze, aby twój koszmar się spełnił.

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.