8 mieczy

Osiem mieczy i mentalne blokady…

Osiem mieczy przedstawia skrępowaną kobietę. Emocjonalną istotę, wrażliwą i delikatną w kontraście z chłodnym intelektem (mieczami) potęguje odczucie trudnego położenia, z powodu sztywnego sposobu myślenia.

 

OSIEM MIECZY I MENTALNE BLOKADY

osiem mieczy i mentalne blokady
Rider Waite (RW) Tarot

Osiem jako liczba siły w tej karcie mówi o sile myśli. Na karcie królują miecze, następnie ziemia i woda. Brakuje żywiołu ognia – działania, jak wyjść z tej sytuacji.

Bardzo często karta pojawia się, kiedy czujemy jakiś opór mentalny, myślowy, nie potrafimy sobie czegoś wyobrazić, ponieważ kryje się w nas obawa, że sobie nie poradzimy..

 

KARTA W ROZKŁADZIE

Kiedyś kobieta pytała o przyszłość uczuciową swojej córki. Chciała wiedzieć czy stworzy związek partnerski. Kartą ukazującą obecną sytuację tej młodej kobiety była właśnie ósemka mieczy.

Dziewczyna nie czuła, aby w przyszłości mogła jeszcze zaangażować się emocjonalnie. Nieudana próba, całkowicie ją zahamowała. Powiedziałam matce, że dziewczyna myśli, że życie we dwoje nie jest dla niej. Poza tym ma wiele blokad i kompleksów, które powodują jej problemy w nawiązywaniu bliskich relacji z mężczyznami.

Matka przyznała, że córka rzeczywiście stwierdziła, że partnerstwo nie jest dla niej.. Ale idąc dalej w interpretacji… Te blokady powstały dużo wcześniej. Wynikały one z pewnych sztywnych zasad wychowania, ograniczeń i być może krytyki..

Patrząc na kartę, widzimy kobietę, która jest ciasno obwiązana sznurkiem, dosłownie skrępowana.. Brak swobody może być narzucony przez kogoś lub przez nas samych..

 

KARTA OGRANICZEŃ

Innym ciekawym elementem na karcie jest bariera z mieczy… Odnosi się ona do naszych ograniczeń językowych np., jeśli ktoś postanawia wyjechać, a nie czuje się pewnie w swoich możliwościach językowych, ta karta obrazuje naszą blokadę, barierę, którą można oczywiście przekroczyć..

Ponieważ nogi tej kobiety nie są skrępowane, a miecze wbite są w ziemię po bokach…, więc droga wolna.. Można prosić, wołać o pomoc..

 

SAMOPOCZUCIE

Karta ukazuje osobę, która może być wstydliwa, nieśmiała, zakompleksiona. Boi się być surowo oceniona, czy wyśmiana i tym samym zraniona.. Zawiązane oczy sugerują, że nie jesteśmy w stanie ocenić sytuacji, nie rozglądamy się wkoło siebie tylko tkwimy w jakimś przekonaniu.. Albo dzięki temu nie zwracamy uwagi na trudności i kierując się głosem intuicji, omijamy zręcznie trudne sytuacje!

Osiem mieczy to początek więzienia psychicznego, jakie serwuje nam już 9 mieczy.. Tutaj mamy jeszcze szansę kogoś spotkać, poprosić o pomoc, jeśli tylko się przełamiemy. Trudność w tej karcie to strach, lęk w przeciwieństwie do siły i odwagi reprezentowana przez liczbę 8.

 

ASTROLOGICZNIE

Jowisz w Bliźniętach – osiem mieczy jest również kartą komunikacji, podróży również tych mentalnych, stąd często karta przedstawia komunikację w przestrzeni wirtualnej.

Stąd karta obrazuje znajomości nawiązywane poprzez Internet. Miecze dominują, dlatego też znajomość określona jako osiem mieczy możemy nazwać znajomością intelektualną. Ciało jest skrępowane, dlatego nie poznajemy się poprzez zmysły, a intelekt.

Karta kojarzy mi się ze złowieniem czegoś, złapaniem w sieć, ale również z techniką, wynalazkiem z czymś mającym służyć ludziom, co może na początku sprawiać jakieś kłopoty..

Zamknięta w sobie szukasz ucieczki
boisz się wyjść, boisz się chcieć
wiem jak jest trudno strach przezwyciężyć
na przekór życiu nadawać mu sens

mam dużo sił, lecz ufać nie będę
choć dobry los dał co chciałam mieć
kiedyś dla ciebie byłam diamentem
zmienił mnie czas, zmieniły mnie łzy….
Kasia Kowalska – To co dobre.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.