paź mieczy

Paź mieczy pełen wątpliwości

Paź mieczy to postać wzbudzająca mieszane uczucia. Przyglądając się tej karcie, widzę młodą osobę, która dźwiga atrybut intelektualny – miecz.

 

PAŹ MIECZY PEŁEN WĄTPLIWOŚCI

paź mieczy
Rider Waite (RW) Tarot

Paź ten interpretowany jest jako osoba niegodna zaufania, zdradliwa i podstępna. Skąd przewaga cech negatywnych nad pozytywnymi? Dlaczego nie jesteśmy w stanie dostrzegać plusów w tej karcie?

Z powodu „ mieszanych uczuć” – tak, w uczuciach ta karta nie wróży miłych doznań. Ale to nie powód, aby totalnie „zniesławić” pazia mieczy! Szukając różnych opinii w Internecie zauważyłam, że jego odbiór ma odbicie w nas – to sposób myślenia, postrzegania, rozumienia, analizowania.

Na „ezoterycznych forach” znalazłam negatywny przejaw pazia mieczy, wyrażający się w „przywłaszczaniu” dóbr intelektualnych – ktoś zrzyna na żywca tekst i nie fatyguje się nawet do zamieszenia informacji o jego autorze, udając ,że w pośpiechu „zapomniał” o tym!

Doświadczyłam wiele razy podobnych sytuacji, kiedy to nawet gazetki, robiły użytek z moich osobistych przemyśleń, nie pytając o moją zgodę! To, że coś zamieszczamy chociażby na blogach, staje się łupem owych paziów. To jest to ryzyko i nie sposób tego upilnować.

Paź mieczy jest świetny przykładem, kogoś kto jest nielubiany w towarzystwie, tylko i wyłącznie na podstawie opinii wydawanych o nim – bo ktoś tak powiedział. Jakie jest zachowani osób, które nie są akceptowane przez środowisko? Stają się agresywni, złośliwi lub mają chęć zaimponować swoją erudycją, chcą być zauważeni.

Chcę wziąć w obronę pazia mieczy, mimo wielu przykrości jakich jest sprawcą, mimo brzydkiej prawdy o jego postępkach. Ale nie taki paź straszny jak go malują.

 

JAKO OSOBY

Jego pozytywną cechą jest to, że wciąż poszukuje nowych informacji, albo sam je nam przynosi przez co pobudza naszą ciekawość i zachęca nas do sprawdzenia ich wiarygodności.

Giermkowe zastępy, to młodzież ucząca się. Rozpoczynająca naukę na studiach lub osoby dojrzałe pragnące pogłębić i ugruntować swoją wiedzę w temacie, który ich interesuje np. na kursach czy szkoleniach.

To również umiejętność myślenia abstrakcyjnego, pomysłowość, humor, wygadanie, wesołość, żarty, aktywność umysłowa…

Paź mieczy bywa rozumiany zbyt powierzchownie, podejrzliwie. Opinia jest powielana i nie wiadomo gdzie jest jej początek, ani gdzie będzie jej koniec.

Ty też jesteś pełna wątpliwości widząc Pazia mieczy?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.