materiały do nauki tarota

5 wskazówek kiedy rozpocząć naukę Tarota.

kategoria: Poradniki, Rozwój, Wiedza | 7

Pierwsze spotkanie z Tarotem może być fascynujące. Rozbudza ciekawość i chęć poznania. Jeśli chcesz zgłębić ich mądrość przeczytaj poniższe wskazówki. Będą one pomocne.

 

5 WSKAZÓWEK KIEDY ROZPOCZĄĆ NAUKĘ TAROTA

 

1. Poznawanie tarota trwa przez całe życie i odbywa się przede wszystkim na płaszczyźnie praktyki.

Sama znajomość znaczenia kart, jest niewystarczająca by prawidłowo nimi się posługiwać. Tarot uczy systematyczności i cierpliwości. Czy jesteś gotowy na lekcje każdego dnia przez całe życie? Jeśli tak, to przejdź do kolejnego punktu.

 

2. Codzienna lekcja będzie wymagać od Ciebie szczerości wobec samego siebie.

Tarot odkryje przed Tobą, najciemniejsze zakamarki Twojej duszy. Ukaże Ci Twoje najsłabsze, ale i najmocniejsze strony. Tarot uczy pokory. Czy jesteś gotowy, by każdego dnia konfrontować się ze swoimi lękami i nadziejami? Jeśli odpowiedź brzmi: tak czytaj kolejny punkt.

 

3. Zanim zdecydujesz się na odkrycie własnej prawdy, przyjrzyj się obecnej sytuacji. Czy to jest właściwa pora?

Czy sięgasz po to, dlatego, że Twoje życie stało się mocno skomplikowane, a Ty czujesz się zupełnie wypalona? Jeśli tak, to nie jest odpowiednia chwila. Nabierz dystansu, odczekaj kilka miesięcy. Tarot burzy fałszywe przekonania o świecie, który Cię otacza. Będzie szokować i zaskakiwać. Twoja kondycja psychiczna musi być stabilna i gotowa do przyjęcia uniwersalnej prawdy.

 

4. Twoje życie się zmieni.

Zanim zaczniesz rozwiązywać problemy otoczenia, starannie i dokładnie będziesz musiała skonfrontować się z własnymi sprawami. Zmienisz otoczenie, krąg znajomych, podejście do życia, zmienią się Twoje relacje z rodziną , a przede wszystkim stosunek do siebie. Tarot jest kwintesencją Twoich wzorców myślowych i emocjonalnych. Wskaże Ci najlepsze rozwiązania, ale bez Twojej inicjatywy, nic się nie wydarzy.

 

5. Będziesz poszukiwać wiedzy.

Dziś bardzo łatwo można dotrzeć do niezliczonej ilości informacji o tarocie. Dobrze przemyśl swój start, bo to od niego zależy Twój dalszy rozwój. Ustal skąd będziesz czerpać wiedzę o Tarocie. Jakie są Twoje możliwości? Nauka będzie wymagała Twojego zaangażowania. Powierzchowne poznanie tematu, nie zwalnia z odpowiedzialności jaką bierzesz na siebie w chwili rozłożenia kart.Jeśli jesteś gotowa zapraszam Cię w fantastyczną podróż do Twojego wnętrza.

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.