kim jest rycerz mieczy

Kim jest Rycerz mieczy

Karta, która wzbudzała we mnie najwięcej emocji pośród kart dworskich. Żaden z pozostałych dworskich wojowników nie był dla mnie wzorem waleczności i odwagi jak ten. Kiedyś myślałam, że rycerz na białym koniu o którym marzą kobiety to Rycerz pucharów. Ale w rzeczywistości marzymy o Rycerzu mieczy, który wyrusza na ratunek swojej księżniczce. Kim jest ten waleczny bohater?

 

KIM JEST RYCERZ MIECZY

kim jest rycerz mieczy
Rider Waite Tarot

Bardzo często znienawidzony przez innych. Rycerz mieczy jest uzdolniony i odważny, ale również bywa lekkomyślny. Potrafi wszystko poruszyć kiedy dokądś zmierza.

Szybko potrafi znaleść plan awaryjny. Nie cofnie się przed niczym i przed nikim.. Jego zuchwałość i pewność siebie prowadzą go do celu. Choć czasami zdarza mu się zboczyć z kursu i zapomnieć o co właściwie walczy.

To ktoś zręczny, zdolny i obrotny, może jednocześnie dążyć do kilku celów. Dobry taktyk i strateg. Zwykle stawia na swoim. Doskonały teoretyk, jednak w działaniach typowo praktycznych bywa mniej doskonały jeśli jego zadanie nie opiera się na analizie.

Do realizacji zadania może podchodzić w nietypowy, niekonwencjonalny sposób czasami zbyt górnolotny. Idealista.

JAK JEST ODBIERANY PRZEZ ŚRODOWISKO?

Rycerz mieczy może być osobą napastliwą, szorstką w wypowiedziach szczególnie w odczuciu osób reprezentowanych przez dwór pucharów.

Natomiast asertywny, elokwentny, skuteczny i zdeterminowany będzie w odczuciu osób z jego powietrznego dworu. Dla osób ognistych – przedsiębiorczych, energicznych, ambitnych i powszechnie uznawanych za ludzi z głową do interesów będzie pieniaczem, ujadającym psem, który bez skrupułów prze do przodu i robi szum wokół sprawy.

Dwór denarów będzie korzystał z usług rycerza mieczy dla ochrony swoich dóbr. Umiejętności Rycerza mieczy będą służyły jako silne argumenty w obronie, albo motywy do rozpoczęcia walki z przeciwnikiem np.: dłużnikiem. Zauważ, że pewne cechy charakteru w różnych sferach życia mogą pomagać lub szkodzić.

EMOCJONALNA STRONA RYCERZA MIECZY

I tak w delikatnej sferze uczuć rycerz mieczy zapowiadać będzie wiele nieporozumień, a nawet zranienie. Bywa obcesowy i szorstki, ale jeśli znajdzie równego sobie potrafi uwieść intelektualnie.

REALIZACJA ZAWODOWA

W sferze zawodowej, może przynosić konflikty międzyludzkie i niemiłe napastliwe otoczenie. W sferze gdzie dominuje powietrze czyli nauka, komunikacja, prawo, intelekt rycerz będzie zręcznym i inteligentnym człowiekiem z dużą wolą walki i determinacją dotarcia do sedna sprawy.

To również dobry taktyk, który może realizować się w karierze zawodowego wojskowego. W sferze materialnej może występować jako obrońca naszych interesów lub interesów przeciwnika.Jego rolą jest walczyć i bronić honoru oraz prawdy, nie ulegać emocjom nawet jeśli spotyka się z ludzką niedolą. Być może dlatego rycerz ten jest najmniej lubianą postacią w kartach dworskich.

ZAPOWIEDŹ SYTUACJI

Jako sytuacja sygnalizuje wydarzenia niespodziewane, następujące szybko, gwałtownie. Może oznaczać sytuację dążenia do celu bez skrupułów z przekonaniem o własnej racji lub konieczność szybkiej reakcji na pojawiające się okoliczności.

Nadejście wiadomości, nieplanowany wyjazd bądź przyjazd nieoczekiwanej osoby. Jako minus sytuacji to spóźnienie się, zły moment podjęcia działania, nieprzemyślany krok, konflikt, narzucanie poglądów innym, mocny w gębie słaby w czynach, kończenie planów na zamiarach, tendencje do rozpraszania się, cynizm, sarkazm, samowola.

OSOBOWOŚĆ

Osoba reprezentowana przez Rycerza mieczy lubi sport również ekstremalny, wyzwania intelektualne i potyczki słowne, szuka sensacji. Może reprezentować adwokatów, żołnierzy, dziennikarzy, szalonych naukowców, urzędników, organa ścigania, informatyków, techników.

W zdrowiu może informować o konieczności szybkiej interwencji chirurgicznej lub o konieczności wykonania zabiegu. Sygnalizuje problemy neurologiczne i nerwice. W aspekcie psychologicznym agresję i oziębłość emocjonalną.

Jakie cechy Rycerza Mieczy chciałabyś posiadać? Co mogą ułatwić?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.