karty trudnych relacji

Trudne relacje w kartach tarota

kategoria: Dla początkujących | 4

Relacja w związku to najtrudniejsza umiejętność, która niezgrabnie ogarniamy. Zawsze tak było? Łatwiej jest zarobić fortunę pieniędzy, kiedy skoncentrujemy się na celu, niż tworzyć harmonijna relację.

Bo im bardziej na niej się koncentrujesz to tym gorzej dla niej. A jeśli odpuścisz, nie licz na pozytywne efekty. I tak źle i tak nie dobrze. Związki to sztuka dostosowania i zastosowania odpowiedniej miary. A jak ten problem obrazują karty tarota?

 

TRUDNE RELACJE W KARTACH TAROTA

TOP 10

karta diabeł

Diabeł – to najsilniejsza karta, która jest ostrzeżeniem przed utratą rozsądku, utratą kontroli nad instynktami, brakiem umiaru, chęcią dominacji, zazdrością, niezdrowym pragnieniem bycia w relacji za wszelką cenę. Karta będzie informować że relacja staje się toksyczna, ograniczająca, niszcząca.

To obraz nieprawidłowo funkcjonującego związku z powodu „chorych wzorców”. Tu relacja opiera się na manipulacji np. seksem, pieniędzmi, przyjemnością łatwego życia, niskiej samooceny lub obsesyjności na punkcie danej osoby.

 

 

osiem mieczy 8 mieczy – najtrudniej jest uwierzyć w swoją siłę i możliwości. Ta karta sugeruje utknięcie w relacji, która jest więzieniem. Często reprezentuje ofiary przemocy psychicznej. Osoba doskonale zdaje sobie sprawę, że powinna opuścić związek, jednak czuje się związana.

Rzeczywistość wygląda inaczej. Gdyby szukała rozwiązania poza własnym umysłem i przekonaniami, odnalazłaby drogę wyjścia ,mimo , że nie będzie ona łatwa.

 

 

dziewięć mieczy 9 mieczy – karta pełna jest lęku, rozpaczy, czarnych myśli, żalu i poczucia winy. To głęboko psychologiczna karta, która kryje w sobie wiele niewypowiedzianego żalu, rozczarowania, ale zawiera w sobie również bezradność w tym położeniu.

Dla mnie w relacjach trudnych karta ta zawiera bardzo dużo ukrytych przykrych faktów, o których człowiek nie mówi nikomu. To karta stanów depresyjnych wynikających z nierozwiązanych problemów wewnętrznych. To obraz ofiary znęcania się psychicznego jak i zastraszenia.

 

5 mieczy

5 mieczy – to karta nadużyć słownych takich jak wyzwiska, poniżanie, brak litości. Tutaj trwa walka między stronami. Agresja wynikająca z chęci „dowalenia” drugiej stronie, walka bezpardonowa. W tym przypadku nie będzie wygranych, tylko przegrani.

 

 

 

7 buław7 buław – nadużycie siły z racji swojej pozycji. Karta ta sygnalizuje często fizyczną agresję w relacji. Może dochodzić do spięć z powodu nieumiejętności radzenia sobie z wyrażaniem agresji u jednego z partnerów( podobnie w karcie rydwanu). Napady zazdrości.

 

 

 

9 buław

9 buław – osoba, która doznała przykrych doświadczeń. Powstały nie tylko rany fizyczne, ale również psychiczne. To karta samoobrony i trwania w relacji mimo ogromnego zmęczenia.

Przyjęcie pozycji obronnej, działania zapobiegawcze, życie w napięciu.

 

 

 

pięć buław5 buław – karta sprzeczek, kłótni i konfliktów krótkotrwałych lecz dosyć częstych. Może dochodzić do przepychanek. Ten konflikt nabiera rozmiarów, kiedy uczestniczą w nim osoby trzecie.

 

 

 

karta księżycKsiężyc – wywołuje zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne odczucia, które nieustannie ulegają zmianie. Emocjonalne rozchwianie, lęk, niepewność zaburza realną ocenę sytuacji.

Trudność w relacji może pogłębiać irracjonalny lęk o przyszłość, fałszywe przekonania o sobie i partnerze. W tym przypadku potrzebna jest pomoc terapeuty.

 

 

karta cesarzCesarz – w otoczeniu negatywnych kart będzie przedstawiał sytuację, w której jeden z partnerów jest apodyktyczny, kontrolujący, wymagający więcej od innych.

W życiu określana jako przemoc ekonomiczna.

 

 

 

karta rydwanRydwan – w otoczeniu negatywnych kart lub odwrócony. Karta sygnalizuje niekontrolowaną agresję i utratą kontroli nad emocjami. Dopuszczanie się łamania zasad współżycia w okolicznościach niepowodzeń zawodowych osobistych.

To sytuacja, w której jeden z partnerów wyżywa się na rodzinie lub partnerze po nieudanym dniu w pracy, kłótni z szefem. Taka osoba, podobnie jak Cesarz nie akceptuje odmowy.

 

 Jaka jest Twoja lista kart? Które są informacją o trudnościach i kłopotach w relacji?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.