symbole na kartach pucharów

Puchary, kielichy, kubki

kategoria: Dla początkujących, podstawy | 0

Świat uczuć, emocji i nastroju. Pokazują emocjonalne reakcje w różnych życiowych sytuacjach. Odkrywają pragnienia i uczucia popychające w nurt wydarzeń. Co czujesz? Czego pragniesz? Jaki masz nastrój? Ogólnie mówiąc, jestem szczęśliwa lub nieszczęśliwa.

Energia wody jest żeńska. Woda żywioł oczyszczenia i leczenia; może przybrać formę uzdrawiającej rady prowadzącej do emocjonalnego wyzwolenia, która wypłucze stęchłe uczucie i umożliwi nam zmierzenie się z prawdą na temat nas samych. Żywioł ten jest silnie powiązany z kobiecym łonem i płodnością.

 

PUCHARY, KUBKI KIELICHY

Puchary – żywioł wody prezentuje różne emocje, uczucie miłości lub sympatii. To co w nasz nieświadome, sny, marzenia, wizje. Napełnia uczuciami więzi rodzinne i przyjacielskie oraz romantyczne związki. Dostarcza przyjemności przez dobre jedzenie, wygodne otoczenie, spokój emocjonalny. Otwiera drzwi do wewnętrzna człowieka. Kielichy obdarzają zdolnościami metapsychicznymi, intuicją, empatią i duchowością.

 

Jeśli w rozkładzie pojawia się dużo kielichów, może to świadczyć o kształtowaniu się naszego życia pod wpływem uczuć, emocji i pragnień. O konieczności wprowadzenia w życie większej praktyczności – potrzebna jest realna ocena rzeczywistości, ponieważ opisują kogoś, kto żyje w swoim idealnym świecie marzeń.

 

CECHY PUCHARÓW

Odczuwanie, wrażliwość, empatia, nostalgia, zamiłowanie do komfortu, domatorstwo, uczucia rodzinne, emocjonalność, tajemniczość, intensywność, współczucie, brak realizmu, zmienność nastrojów, zależność, intuicyjność.

 

WODNA OSOBOWOŚĆ

Osoby zdominowane przez wodne energie są emocjonalne, wrażliwe i uduchowione. Zazwyczaj mają dobrze rozwinięty „szósty zmysł” i wykazują zdolności mediumiczne. Są poetami i marzycielami, postrzegają rzeczywistość przez pryzmat uczuć, nie zaś myślenia abstrakcyjnego (powietrze), żywiołowej spontaniczności (ogień) czy myślenia praktycznego (ziemia).

W związkach między ludzkich są romantyczni, opiekuńczy i empatyczni, mogą mieć jednak skłonności do obruszania się z wyimaginowanych powodów.

Brak energii wodnych owocuje problemami w kształtowaniu relacji. Taka osoba utrzymuje emocjonalny dystans w kontaktach z otoczeniem, a intymność i bliski kontakt stanowią dla niej duży problem. Jest jej niezwykle trudno zrozumieć świat własnych uczuć, a tym bardziej dzielić się emocjami z innymi.

Osoby pozbawione wodnych inspiracji charakteryzuje brak empatii oraz intuicji, oraz ubogie życie wewnętrzne. Z drugiej strony zbyt silne oddziaływanie wodnych energii prowadzi do zatonięcia w morzu emocji. Nad zbyt intensywnie doświadczanymi uczuciami nie można zapanować.

Z wodą silnie związane są zarówno osoby wykonujące zawody powiązane z opieką nad ludźmi, medycyną i psychoterapią jak i artyści.

 

ŻYWIOŁ WODY W TAROCIE

Cechy wody: zmienność, płodność, fantazja, duchowość, romantyzm, religijność, empatia, intuicja, opiekuńczość, pamięć, emocjonalność, uczuciowość, wizyjność, artyzm, nieświadomość, miękkość, marzycielstwo, kobiecość, płynność,

Woda symbolizuje: emocje, uczucia, miłość, marzenia, pragnienia, rodzinę, sny, wrażliwość, czułość, życie, harmonię , troskę, pomoc, komfort, przyjemności, poczucie jedności, zrozumienie, intensywność, zależność, uległość, płodność, obfitość, radość, smutek, łzy , rozpacz, nostalgię, iluzję, dzieciństwo, romans, ciążę, rodziców, dziadków, rodzeństwo, sympatię, płyny organiczne, limfę, hormony, cykl menstruacyjny, karmienie piersią, naczynia, rosę, deszcz, mgłę, chrzest, przeczucie, relacje..
Miękkość i elastyczność.

As pucharów – Prosta: nowa miłość, harmonia, przyjaźń, intuicja
Odwrotna: rozczarowanie, utrata uczuć, brak wzajemności

Dwójka pucharów – Prosta: partnerstwo, wzajemność, porozumienie
Odwrotna: zakończenie związku, brak współpracy, nieporozumienia

Trójka pucharów – Prosta: przyjaźń zadowolenie, przyjemność, radość
Odwrotna: utrata radości, romans, brak satysfakcji

Czwórka pucharów – Prosta: przesyt, brak zainteresowania, życie przeszłością
Odwrotna: samotność, niezadowolenie, brak motywacji

Piątka pucharów – karta brama – Prosta: rozpacz, smutek, strata
Odwrotna: depresja, izolacja, rozpamiętywanie przeszłości

Szóstka pucharów – Prosta: wspomnienia, nostalgia, powrót do przeszłości, dzieciństwo
Odwrotna: niedojrzałość, naiwność, nierealne pragnienia

Siódemka pucharów – Prosta: fantazja, wyobrażenia, różnorodne pragnienia,
Odwrotna: projekcja, złe wyobrażenia, rozczarowanie,

Ósemka pucharów – Prosta: emocjonalne zmęczenie, rezygnacja, poszukiwanie
Odwrotna: lęk przed zmianą, toksyczne emocje,

Dziewiątka pucharów – Prosta: satysfakcja, realizacja własnych pragnień, spełnienie życzeń
Odwrotna: niezadowolenie, egoizm, wygodnictwo

Dziesiątka pucharów – Prosta: rodzina, życie w harmonii, realizacja, wdzięczność
Odwrotna: tęsknota za rodziną, rozpad związku, liczne niepowodzenia

Paź pucharów – Prosta: wrażliwość, zmienność, zainteresowanie, niepewność
Odwrotna: puste gesty, niedotrzymane obietnice, brak rozwoju

Rycerz pucharów – Prosta: kreatywność, duża wyobraźnia, oderwanie od spraw codziennych,
Odwrotnie: uleganie emocjom, zabłądzenie, manipulacja,

Królowa pucharów – Prosta: współczucie, emocjonalne wsparcie, ofiarność, dojrzałość emocjonalna
Odwrotna: współzależność, niezdecydowanie

Król pucharów – Prosta: dyplomacja, tolerancja, spokój, intuicyjne wybory, duchowość
Odwrotna: impulsywność, uzależnienie, oszustwo, egoizm

Zwierzęta: Kot, żaba, żółw, delfin, foka , ryba,
Rośliny: rumianek, cytryna, wodorosty, lotos, belladona,
Minerały: srebro, miedź, ametyst, akwamaryn, turkus, turmalin, opal, jadeit, perła, szafir

Przestrzeniami związanymi z życiem codziennym władanymi przez wodę są łazienka i kuchnia.
Z uwagi, że żywioł wody inspiruje przyjaźń i relacje między ludzkie możemy włączyć przestrzeń salonu. Jako siła oczyszczająca i uzdrawiająca jest również żywiołem ambulatoriów i szpitali.Miejscami w świecie natury, którymi włada żywioł wody to są morza, jeziora, rzeki, bagna, sadzawki, studnie i deszczowe krainy.

 

 

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.