symbole na kartach buław

Buławy pałki różdźki

kategoria: Dla początkujących, podstawy | 0

Żywioł ognia wiąże się z motywacją, kreatywnością i pasją. Jego energia jest szybka, pozytywna i pełna mocy. Symbolizuje twórczą iskrę. Dodaje odwagi i siłę do walki. Ci, u których energia ognia jest dominująca przeżywają wszystkie doznania w sposób niezwykle intensywny. Ogień pochłania wszelkie przeciwności i niweluje negatywy.

 

BUŁAWY, PAŁKI RÓŻDŻKI

Godni reprezentanci kreatywności, inspiracji, pierwotnej życiowej energii. Wzbogacają człowieka w zdecydowanie i siłę oraz dużą intuicję i odwagę. Powodują naszą aktywność w świecie zewnętrznym oraz pokazują w jaki sposób działamy. Kiedy mamy lub nie mamy chęci do życia za ten fakt odpowiada żywioł ognia, czyli buławy w tarocie.

W jakich działaniach może przejawiać się ta ognista natura? To współzawodnictwo, handel, kontakty z ludźmi, sport, wyjazdy, ruch, własny biznes, usługi, wolontariat, samodzielność, motywacja, zapał, zdrowie, płodność, erotyka. Ogień włada zmysłem wzorku, inspiruje również potrzebę dotykania i zaznawania dotyku.

 

CECHY OGNIA

Pewność siebie, inicjowanie działania, towarzyskość, siła, aktywność, wywieranie wrażenia, hojność, otwartość, szczerość, zamiłowanie do podróży, egoizm, agresja, pożądanie, zamiłowanie do zabawy, optymizm, kreatywność. Osoby reprezentowane przez żywioł ognia, mają włosy w odcieniach ognistych i ciemne oczy.

 

OGNISTA OSOBOWOŚĆ

Osoby obdarzone ognistą osobowością są ciepłe i ekstrawertyczne, mają silnie rozwinięty zmysł radości, cechuje je figlarność. Czarujące i charyzmatyczne, pełne pasji i emocjonalności, żyją pełnią życia. Mają tendencję do kierowania się intuicją i podejmują decyzje raczej na podstawie wskazań serca niż zimnego, bezdusznego umysłu.

Osoby takie pociąga twórczy wysiłek i role przywódcze pozwalające im błyszczeć. W stosunkach międzyludzkich preferują ryzykowne przygody, szybko nudzą się rutyną życia domowego. Kiedy równowaga energii ognia ulega zaburzeniu, żywioł ten staje się destrukcyjny. Nadmiar ognistych energii może powodować wypalenie się w pracy.

 

ŻYWIOŁ OGNIA W TAROCIE:

Cechy ognia: pewność siebie, inicjowanie działania, towarzyskość, aktywność, wywieranie wrażenia, hojność, otwartość, szczerość, zamiłowanie do podróży, egoizm, agresja, pożądanie, zamiłowanie do zabawy, optymizm, kreatywność.

Ogień symbolizuje: kolor czerwony, krew, potencjał, zdrowie, optymizm, działanie, ciepło, dynamikę, męskość, aktywność, erotykę, seksualność, prokreację, zapłodnienie, namiętność, żar, dzień, Słońce, materię, siłę, spontaniczność, energię, temperament, kreatywność, impulsywność, realizację, wrogość, porywczość, egocentryzm, pożar, brutalność, pesymizm, żądzę władzy, wiosnę, zapał, jasność..

 

As buław – Prosta: siła twórcza, entuzjazm, zaufanie, odwaga
Odwrotna: apatia, brak radości, brak efektów

Dwójka buław – Prosta: oryginalność, śmiałość, planowanie
Odwrotna: wycofanie, brak zainteresowania, dystans

Trójka buław- karta brama – Prosta: poszukiwanie, nowe perspektywy, podróż
Odwrotna: błędne decyzje, trzymanie się przeszłości, brak widoków na przyszłość

Czwórka buław – Prosta: wolność, radość, ekscytacja
Odwrotna: opóźnienie, brak wsparcia, utrata bezpieczeństwa

Piątka buław – Prosta: rywalizacja, konkurencja, zamieszanie
Odwrotna: niezgoda, spór, sprzeczka

Szóstka buław – Prosta: uznanie, tryumf, sukces
Odwrotna: niezrealizowanie, odwołana nominacja, złe informacje

Siódemka buław – Prosta: przekonanie, silna pozycja, pokonanie trudności
Odwrotna: agresja, bunt, przekora

Ósemka buław – Prosta: szybkie działanie, nowości, wiadomości
Odwrotna: zastój, niekorzystny rozwój wydarzeń

Dziewiątka buław – Prosta: wytrwałość, wytrzymałość, ostrożność
Odwrotna: lęk przed wyzwaniem, nieradzenie sobie w sytuacji zagrożenia

Dziesiątka buław – Prosta: wysiłek, ambicja, pracowitość, zmaganie
Odwrotna: przeciążenie, zniechęcenie, przymus

Paź buław – Prosta: kreatywność, nowe znajomości, flirt
Odwrotna: niedojrzałość, ryzykanctwo, niestałość

Rycerz buław – Prosta: pewność siebie, namiętność, urok,
Odwrotnie: gwałtowność, powierzchowność, pieniactwo

Królowa buław – Prosta: atrakcyjność, medialność, szczerość
Odwrotna: niewierność, egoizm, zakłamanie

Król buław – Prosta: przedsiębiorczość, tolerancja, charyzma, dobre rozwiązanie
Odwrotna: nielojalność, nadużywanie pozycji

Zwierzęta – smok, wąż, lew, baran, feniks
Symbole świata natury – ogień, lawa wulkaniczna
Zioła – bazylia, wawrzyn, czosnek, hyzop, rozmaryn, tytoń
Minerały – mosiądz, złoto, żelazo, opal, granat, hematyt, krzemień
Do przestrzeni władanych przez ogień zaliczają się kuchnie, kominki, kotłownie, sale gimnastyczne, stadiony i wszelkiego rodzaju teatry, studia i sale prób. Z ogniem powiązane są zawody związane ze sztuką i przemysłem rozrywkowym. W świecie natury miejscami odpowiadającymi temu żywiołowi są pustynie, gorące źródła i wulkany.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.