arcykapłanka głębsze zrozumienie

Arcykapłanka głębsze zrozumienie

Symbol życia wewnętrznego. Umiejętność dostrzegania tego, co jest niewidzialne, ukryte wewnątrz człowieka.

 

ARCYKAPŁANKA GŁĘBSZE ZROZUMIENIE

 

karta arcykapłanka
Karta Arcykapłanki w Rider Waite Tarot

Arcykapłanka

przedstawia tajemnicę, a także wiedzę tajemną lub nieuświadomioną. Wskazuje na oczekiwanie rozwiązania pewnych spraw. Wyższą wiedzę odkrywa poprzez medytację i kontemplację. Oznacza potencjał tkwiący głęboko w nas, wewnętrzną mądrość.

Wnosi spokój, bierność, oczekiwanie, empatię, poświęcenie. Karta symbolizująca umiejętność wyczucia sytuacji. Brak działania może przynieść oczekiwane rezultaty, ponieważ pozwalamy dojść do głosu naszym wewnętrznym pragnieniom, które pomagają zrozumieć prawdziwą naturę sytuacji.

Rozpoznanie przychodzi ze źródła naszej nieświadomość – intuicja, sny, przeczucia, mądrość zaś jest natury duchowej.

W SFERZE ZAWODOWEJ

W sferze zawodowej Kapłanka pokazuje obszar działania lub postawę, jaką przyjmujemy w tej sferze. Oznacza, że do swoich zadań podchodzimy z cierpliwością i jesteśmy gotowi na nowe zadania. Decyzje uzależnione są od wewnętrznych przeczuć. Praca może polegać na słuchaniu lub uczeniu innych. Najczęściej wykonywana jest z dyskrecją i bez rozgłosu.

W SFERZE OSOBISTEJ

W sferze uczuciowej oznacza głębokie zrozumienie, sympatię oraz bliskość. Postawa jest bierna, uległa, a jednocześnie silnie oddziałująca na partnera. Może przedstawiać osobę samotną, która spokojnie czeka na odpowiedniego partnera, obserwując otoczenie. Kieruje się przede wszystkim wewnętrznym odczuciem w doborze przyjaciół, znajomych i partnera. Lubi mieć czas na czytanie i swoje pasje, więc partner powinien podobnie jak ona mieć własne zainteresowania i być w nich samodzielny, samowystarczalny.

W negatywie może sygnalizować brak równowagi wewnętrznej, brak zaangażowania, uległość, powierzchowność, marnotrawienie umiejętności. Może ostrzegać przed kimś, kto nie jest odpowiednio przygotowany by Cię wspierać.

W ZDROWIU

Kapłanka jest powiązana z cyklem księżycowym który wpływa na cykl hormonalny kobiety oraz na płodność. Jako chorobę kapłanka może wskazywać na zaburzenia o charakterze hormonalnym , a także na wahania nastrojów, pamięć, wspomnienia i sny. W rozkładzie może być symbolem uzdrowicielki, naturopatki.

Odnosi się do zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Może oznaczać piersi – w wielu taliach kapłanka ma odsłonięte piersi. Kolejny organ to żołądek, ponieważ Kapłanką rządzi Księżyc to zwrócimy uwagę na soki trawienne (płyny organiczne). Odpowiada za układ rozrodczy u kobiet – macica i ogólnie do płodności bez znaczenia czy będzie pytać kobieta czy mężczyzna.

Może oznaczać problemy z układem moczowo płciowym. Kobiety często skarżą się na problem wysiłkowe nietrzymanie moczu. Coś co stara się ukryć. W kwestiach zdrowia zawsze patrzę na numerologię, która mi pomaga zrozumieć podłoże. Ta karta zwraca uwagę na narządy podwójne wypełnione płynami takie jak oczy lub nerki. Płyny przy karcie Kapłanki to również będziemy mieli informację zw z układem limfatycznym i przepływem limfy.

Jakie cechy Arcykapłanki mogą pomagać w życiu codziennym?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.