cesarzowa dająca życie

Cesarzowa dająca życie

Cesarzowa jest symbolem matki natury i jej życiodajnej energii urodzaju. Odnosi się do bogactwa idei, zmysłu artystycznego, harmonii i wygody, a także twórczości, obfitości, płodności, karmienia, prosperowania, inteligencji i rozwoju.

CESARZOWA DAJĄCA ŻYCIE

 

karta Cesarzowa
Karta Cesarzowa w talii Raider Waite Tarot

To karta odnosząca się do życia w symbiozie i mądrej miłości. Związana z okresem pomyślności, korzystania z dobrodziejstw jakie niesie życie.

Przesłaniem jej,  jest również powolne dojrzewanie spraw, których pomyślność jest zagwarantowana. Kobieta zmysłowa. Seksualność to część jej natury. Jest kochana, ceniona i szanowana. Uznaje związki oparte na miłości.To fizyczny aspekt kobiety.

Ucząc się karty Cesarzowej patrz na siebie, jakim przemianom od dziecka podlegasz, jak się zmieniało twoje ciało, twoje potrzeby, wizerunek i możliwości. To jest zasada Cesarzowej.

Jest symbolem nierozerwalnego związku z naturą, z matką, która dając nowe życie daje cząstkę siebie.

W SFERZE ZAWODOWEJ

Oznacza kreatywny okres, rozwój, nowe rozwiązania, nowe warunki pracy, zerwanie z rutyną, nową drogę zawodowa, niezależne stanowisko pracy, możliwe trudne początki, ale zadowalające efekty.

W SFERZE OSOBISTEJ

To możliwość poczęcia dziecka, pomyślny rozwój, możliwość rozpoczęcia romansu, dla kobiety – zostanie matką lub żoną, udane małżeństwo, autentyczną miłość i zdrową seksualność.

W negatywie sygnalizuje niszczącą siłę natury, klęskę, biedę, głód, bezpłodność, nieurodzaj. Brak miłości, nadużywanie władzy przez kobietę, rozwiązłość, rozrzutność, lenistwo, a nawet zdradę.

W ZDROWIU

Wzrost witalności, odpoczynek i relaks pozwalający nam naładować baterie. Długie życie w dobrym stanie zdrowia. Wskazuje na ciążę i nadchodzący poród lub niedawne urodzenie dziecka. Natomiast jeśli ta karta wskazuje chorobę to, mogą to być guzki lub torbiele. Wszystko to co się powiększa w ciele. Przykładowo może mówić, że nasz tryb życia wspiera procesy patologiczne.

Ciekawostka

Cesarzowa może przynieść nową wiedzę, bogactwo pomysłów, kreatywność. Obudzi też nasze naturalne zdolności tworzenia.  Dzięki karcie Cesarzowej człowiek zaczyna rozumieć swoje pragnienia i potrzebę ich realizacji. Tworzy swój własny los.

W jakich momentach życia czułaś się Cesarzową?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.