głupiec wędrowiec wszelkie początki

Głupiec Wędrowiec i wszelkie początki

Głupiec to sytuacja, kiedy jesteśmy zmuszeni zaczynać wszystko od nowa, w nowym miejscu i w nowym środowisku. Będąc na początku nowej drogi możemy wybudować naszą przyszłość jeszcze raz. Otwarcie się na świat i podążanie przed siebie bez konkretnych planów.

GŁUPIEC WĘDROWIEC I WSZELKIE POCZĄTKI

karta głupca
Karta Głupiec w talii Rider Waite Tarot

Głupiec

To czas szukania nowych pomysłów i przygód. Dla Głupca zbieranie doświadczeń, poleganie na własnym instynkcie, niekonwencjonalne rozwiązania to codzienność. Może oznaczać dziecięce usposobienie, brak powagi i lekkomyślność, ale także czystość, zaufanie, prostolinijność. Głupiec żyje chwilą obecną nie robi żadnych planów na przyszłość. Kocha wolność..

W rozkładzie może pokazywać konieczność podjęcia jakiegoś radykalnego kroku. Człowiek wie, że droga, na którą wszedł nie jest prosta, że czekają go różne kłopoty niebezpieczeństwa, ale jednak wierzy, że wszystko będzie dobrze. Obecność Głupca we wróżbie to wyraźny sygnał. Może to być nieoczekiwany zwrot wydarzeń albo niespodzianka. Wszystko może się zdarzyć.

Karta podkreśla nieprzewidziane, nieplanowane okoliczności, które mogą zmienić obecny stan rzeczy. Sygnalizuje także konieczność podejmowania ważnych decyzji. Jeśli karta Głupca pojawiła się na pozycji przeszłości może oznaczać, że teraz mamy do czynienia z konsekwencjami wyboru. Ale obecnie możesz swobodnie wybrać każdy możliwy kierunek, robić co chcesz! Taka możliwość nie pojawia się nam często. Korzystaj!

W SFERZE ZAWODOWEJ

W sferze zawodowej oznacza wejście w nowy zakres obowiązków, nowe doświadczenia, bez wcześniejszego przygotowania, ale z postawą gotową do nauki oraz otwartością. Niedojrzałość i naiwność w pytaniach, powiązanych z pieniędzmi. Rozrzutność, nierozwaga, niekonsekwencja, wariactwo. Lekkomyślne traktowanie pieniędzy.

W SFERZE OSOBISTEJ

W uczuciach otwarcie się na nowe kontakty, zbieranie doświadczeń, luźne kontakty emocjonalne, Głupiec nie jest przywiązany do jednego miejsca i jednej osoby. Beztroski flirt, na radość z intymnego eksperymentowania. Nieposkromiona zmysłowość, niewyraźna namiętność, nierozsądne namiętności. Podąża za swoimi instynktami. Głupiec potrafi szukać swojej miłości na końcu świata i to dla niej porzuci wszystko by ruszyć w swoją podróż.

W negatywie może oznaczać niedojrzałość , brak odpowiedzialności, wieczną zabawę i zaczynanie wciąż wszystkiego od początku, bez wyciągania wniosków z przeszłości.

W ZDROWIU

Beztroski stosunek do zdrowia, ale zazwyczaj bez konsekwencji. W zakresie zdrowia psychicznego Głupiec tradycyjnie opisuje zaburzenia psychiczne. W połączeniu z niekorzystnymi kartami Głupiec może oznaczać nerwice, psychozy, manie, pobudzenie.
Informuje o chorobach wieku dziecięcego, chorobach wrodzonych różnych układów np:. pokarmowego krążenia, układu hormonalnego. Nie myl chorób wrodzonych z dziedzicznymi. Poczytaj co napisałam o arkanach wielkich planetach i znakach zodiaku, a dowiesz się, że karta Głupiec związana jest z planetą Uran. Odpowiada za układ nerwowy. Część ciała to łydka i kostka. Widzisz, że Głupiec nie patrzy pod nogi? Dlatego jest narażony na kontuzje, zwichnięcie, skręcenie lub stłuczenia. Złamanie może zasygnalizować karta Wieża przy karcie Głupca. Jeśli w rozkładzie w pytaniu: Co jest problemem przy zajściu w ciążę? Odpowiedź otrzymamy w karcie Głupca to może to być problem z płodnością tak samo u kobiety jak i u mężczyzny.

Zrozumienie roli Głupca w tarocie jest podstawą do pojęcia kolejnych 21 wtajemniczeń… Głupiec pokazuje nam, że nasze życie to ciągła nauka.. Znacie takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie i głupim umiera..
Każdy znajdzie taką dziedzinę, w której kompletnie nie ma doświadczenia. Przecież w każdy z nas nosi w sobie Głupca. I tak bardzo obawiamy się śmieszności. Zachęca aby nie brać wszystkiego do serca, nauczyć się śmiać z siebie, rozwijać poczucie humoru. Życie jest w dużej mierze grą i jesteśmy posłani na ziemię, aby doskonalić siebie i cieszyć się z wszystkiego, co może nas spotkać. Szalone prawda? 🙂

Jakie znaczenie karty Głupca najbardziej Tobie się podoba?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.