moc, siła - hart ducha i ciała

Moc, Siła – hart ducha i ciała

Archetyp Mocy uczy nas opanowania, umiejętności radzenia sobie w stresie, ułatwia zdobycie czegoś co według nas jest poza naszym zasięgiem, z powodu braku determinacji lub odwagi. Wewnętrzna moc, nie pozwala poddać się, kiedy w swoim życiu napotykamy bariery.

Moc, siła – hart ducha i ciała.

 

To umiejętność panowania nad swoimi instynktami i mądre wykorzystanie pierwotnej siły. To symbol odwagi, poczucia własnej wartości, dużej odporności psychicznej i fizycznej. Działanie w sposób opanowany i spokojny nawet w obliczu zagrożenia.

Ukazuje siłę wewnętrzną, kreatywność, mądrość, piękno oraz magnetyzm. Akceptację swoich potrzeb również seksualnych. Oto wyraz dojrzałości w radzeniu sobie z problemami, samodyscypliny i witalności. 

JAKI JEST SENS TEJ KARTY NA POZYCJI OSIEM?

karta mocy
Moc VIII Rider Waite Tarot

Pierwotnie ósmą kartą wielkich wtajemniczeń jest Sprawiedliwość i w niektórych taliach taką pozycję zachowuje. Artur Waite rozpowszechnił talię, w której to Moc ma numer osiem.

Kiedy Rydwan VII wyrusza na podbój, w dalszej drodze towarzyszy mu Moc, dając woźnicy energię, ale i odwagę. Podporządkowuje Woźnicę prawom natury. Moc VIII to siła przetrwania.

W czasie, gdy Rydwan podbijał nowe tereny zrozumiał, że staje się silniejszy od reszty, ponieważ mógł wykorzystywać bogactwo naturalne, które było niedostępne dla innych. Miał coś, czego pragnęli inni. Chcą dzielić się tym, oczekiwał czegoś w zamian – kiedy pojawił się system monetarny, okazało się, że człowiek nieświadomie oddał swoją Moc pieniądzu. Nie bez powodu istnieje powiedzenie o sile pieniądza..

We współczesnym tarocie karta Mocy wiąże się z prosperowaniem i siłą przebicia. Zasobność naszego portfela, decyduje o naszym przetrwaniu. Zapominamy, że prawdziwa Moc tkwi w człowieku, że to on jest panem ,a nie pieniądz, któremu nasi pra, pra przodkowie nadali takie znaczenie.

W trudnych sytuacjach, z którymi się mocujemy, karta zachęca do wykorzystania naszej wewnętrznej mocy, chroni przed popadaniem w popłoch, poddaniu się walkowerem i uczy dyscypliny. Znak nieskończoności uświadamia nam, że energia jaką jest moc, krąży nieprzerwanie we Wszechświecie.

Kiedy ją wydatkujesz w postaci myśli, uczuć, działania czy też pieniędzy, powraca ona z powrotem w odpowiedzi do Ciebie. To oznacza, że człowiek transformuje swoją energię. Karta ta, to przesłanie dotyczące również powiązania świata materii ze światem ducha. To częsta wskazówka, aby nie zapominać o ciele, gdy rozwijamy ducha i odwrotnie, nie zaniedbywać ducha, gdy powiększamy nasz świat materialny. 

W SFERZE ZAWODOWEJ

Zapowiada sukces i dużą siłę przebicia. Dobre interesy przynoszące duże korzyści finansowe. Umiejętność radzenia sobie z trudnościami czyni człowieka źródłem wsparcia dla innych. Silną pozycję w biznesie. Odwagę w podejmowaniu ryzykownych posunięć. 

W SFERZE OSOBISTEJ

Związek wypełnia namiętność, radość, przyjemność oraz pożądanie.Takie związki są bardzo kreatywne i twórcze. Pozbawione ograniczeń. To obraz siły instynktów działających w służbie istoty myślącej. Przynajmniej jeśli mówimy o pozytywnej stronie 🙂

Negatywny aspekt Mocy może przejawiać się jako poddanie się instynktom, agresja, nadużycie siły, manipulowanie ludźmi, zaspokajanie swoich potrzeb w sposób brutalny, zwierzęcy lub tłumienie potrzeb, autoagresja, brak odwagi, unikanie sytuacji konfliktowych z obawy przed własną reakcją, seksoholizm, choroba, zazdrość.

W większości talii, karta Moc przedstawia kobietę. Może wiesz dlaczego?

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.