rydwan

Rydwan. Osobiste sukcesy i podboje

Rydwan mówi o zdobywaniu celu, odwadze i ukierunkowanym działaniu. Zapowiada okres, kiedy będziemy mogli sięgać po najwyższe cele i sukcesy.

RYDWAN

karta rydwan
Karta Rydwan w talii Rider Waite Tarot

Karta symbolizuje zmiany, ruch, podróż, osiągnięcie uznania, mądre kierowanie, a także sławę i sukces, jeśli tylko będziemy kierować się jednocześnie logiką i intuicją.

Nie tracąc z oczu celu do którego dążymy. Wskazuje na postęp i zdobycie nowych obszarów, w których „woźnica” realizuje swoje ambicje. Jest informacją o aktywności, o rozpoczęciu realizacji planu, po mądrze podjętej decyzji w karcie Kochanków VI.

Energia zawarta w tym arkanie jest ukierunkowana, a wola i intuicja muszą współdziałać ze sobą. Sięgaj po to, czego pragniesz.

To symbol odważnego zdobywania w życiu tego czego sami pragniemy. Mówi o naszej potrzebie kierowania przebiegiem zdarzeń, w taki sposób, aby zwieńczone zostały sukcesem. Odnosi się do aktywności człowieka, który podbija świat dla uzyskania większych wpływów i dzięki temu czerpie z jego potencjału.

Ważne jest, aby w drodze do celu przestrzegać zasad i norm, jakie wynikają z Karty V, a także rozpoznawać ukryte wpływy oddziałujące na nas i na otoczenie II. Odrzucając kodeks moralny i empatię, Woźnica staje się najeźdźcą, który w brutalny sposób dociera do określonego celu.

Znacie powiedzenie: „ Po trupach do celu.. „ Widzisz kierowcę szalejącego na drodze, łamiącego wszelkie zasady, to przykład arogancji i brawury, jaką  może przynieść ta karta. Gdy „Woźnica” zasmakuje sławy i chwały bo przecież swoje cele osiąga błyskawicznie, czuje się silny, a i  jego przekonaniu powstaje pewność, że nic nie jest w stanie już go zatrzymać. Nic, poza Sprawiedliwością, która w ten czy w inny sposób wyrówna to, co musi być wyrównane.

W SFERZE ZAWODOWEJ

Zapowiada duży krok naprzód, samodzielność i uniezależnienie się. Może oznaczać samodzielną działalność, dużą siłę przebicia, ciągłą gotowość do podejmowania ryzyka. To karta ludzi kariery i odpowiedzialnych za ważne zadania. Droga do sukcesu.

W SFERZE OSOBISTEJ

Może wskazywać pojawienie się nowej osoby, która potrafi podbić nasze serce. Początek nowego związku lub odnowiona energia (seksualna) już w istniejącym.

Negatywne strony tej karty przejawiać się będą min. w zbytniej pewności siebie, brawurze, w braku doświadczenia w kierowaniu, agresji wobec innych, egoizmie, aroganckiej postawie, ukrytym lęku, czy w chęci szybkiego zaspokojenia swoich potrzeb, a także w przegranej.

Ciekawostka

W siódmym roku osobistym zdarzają się sytuacje, które są zaczątkiem nowej drogi. Określiłabym to, jako preludium dziewiątego roku, w którym bardzo ostatecznie docieramy do sedna naszych potrzeb.

„Nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy w coś wierzyć; trzeba mieć siłę pokonywać przeszkody i walczyć.” – Golda Meir

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.