kolo fortuny

Koło Fortuny nasze wzloty i upadki

Koło fortuny to pierwsza karta wielkich wtajemniczeń, na której nie ukazana jest żadna ludzka postać. Koło Fortuny mówi o zmienności ludzkiego losu. Zmienność taką, nazywamy dobrą lub złą passą. Czy przeciwności, rzeczywiście są czymś niepożądanym w naszym życiu? Gdyby nie kontrast, nie potrafilibyśmy cieszyć się z pozytywnego rozwoju sytuacji.

Koło fortuny nasze wzloty i upadki.

 

Tarot - Koło Fortuny
Koło Fortuny w talii Raider Waite Tarot

 

Ten arkan uczy, że życie składa się zarówno ze wzlotów jak i upadków. Jest jeszcze jednym ważnym przesłaniem: możesz zdać się na los lub aktywnie działać, w celu poprawy swojej sytuacji i korzystać z nadarzających się okazji. Koło Fortuny niesie nieoczekiwany „obrót ”. Przychodzi mi na myśl cytat Woody Allena:

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość

KARTA W ROZWOJU OSOBISTYM

Popracuj z Kołem Fortuny, jeśli w Twoim życiu powtarzają się jakieś sytuacje. Jest to sugestia, że na obecne życie wpływają karmiczne uwarunkowania.Koło Fortuny przynosi nową szansę na sukces i rozwój oraz zmianę.

W SFERZE ZAWODOWEJ

Karta ukazuje poddanie się okolicznościom. Pewne sprawy toczą się swoim torem i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Koło fortuny jest również wyzwaniem do przyjęcia zmian, poprzez które nauczymy się więcej i odkryjemy w sobie to co dotychczas w nas było uśpione.

W SFERZE OSOBISTEJ

Uzmysławia nam, że pewne sprawy przemijają, nadchodzi nowy cykl. Związek, który nie funkcjonuje prawidłowo. Zmiany, rozstania i powroty, rozwód, walka w związku.

Fortuna kołem się toczy.

To przysłowie oddaje cały sens karty. Być może chcesz mieć pod kontrolą większość swojego życia? Musisz jednak wziąć pod uwagę nieprzewidziane okoliczności. Pamiętając, że wszystko zdarzyć się może w naszym życiu uświadamiamy sobie, że jest ono dla nas mimo wszystko tajemnicą. Los człowieka zależy w dużym stopniu od decyzji, które podejmuje każdego dnia. Koło Fortuny przypomina o tym, że to co robimy później do nas wraca. Już wiesz dlaczego Koło Fortuny nazywane jest często kartą karmy.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.