osobisty dziennik tarota jak zacząć

Osobisty dziennik tarota – jak zacząć

Czy wiesz, że znasz znaczenie 78 kart tarota? Musisz ją tylko odkryć i właściwie odczytać. Osobisty dziennik tarota, to osobisty słownik znaczeń. W tym wpisie powiem Ci jak go możesz stworzyć. Na koniec, mam dla Ciebie niespodziankę. Ale po kolei. 🙂

 

OSOBISTY DZIENNIK TAROTA – JAK ZACZĄĆ

Prawda jest taka, że nawet najlepszy nauczyciel, nie sprawi, że staniesz się mistrzem w czytaniu tarota. On poprowadzi Cię, wskaże właściwą ścieżkę, którą ruszysz na spotkanie z Tarotem, a tak naprawdę na spotkanie z samym sobą.

Najistotniejsze są Twoje osobiste odczucia w związku z kartą, której się przyglądasz, badasz, poznajesz i doświadczasz. Musisz sobie uświadomić, że każda z kart, jest kadrem z Twojego życia. Kiedy to zrozumiesz, wiele kart będzie do Ciebie przemawiało indywidualnym językiem.

Jeśli nie pójdziesz na skróty – nie będziesz bazować na powszechnych znaczeniach – znajdziesz swój indywidualny język kart. 

 

RÓŻNICA W ODBIORZE ŚWIATA

Zauważ, że są osoby, które uwielbiają wodę, ale nie koniecznie potrafią pływać. A zdarzają się i tacy, którzy panicznie się jej boją. To ma swoje podłoże w psychice człowieka. Stąd też biorą się różnice w interpretacji kart.

Jeszcze jeden przykład: Słońce ma dobroczynny wpływ na życie na naszej planecie, ale kiedy widzisz kogoś, kto cierpi na chorobę skóry, w jego rozkładzie Słońce może mieć inne znaczenie, niż dla kogoś, kto właśnie wrócił opalony z wakacji. Mam nadzieję, że rozumiesz co chcę Ci przekazać.

Poznanie doświadczeń drugiego tarocisty, pozwoli Ci wzbogacić swój warsztat, ale nie stworzysz go na podstawie cudzych doświadczeń, cudzych odczuć. Chcesz być wyjątkową tarocistką? Jestem pewna, że tak.

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś pisać swojego dziennika tarota, albo nie umiesz się do tego zmobilizować, przeczytaj, jak możesz to zrobić. Na bazie własnych doświadczeń i sugestii innych tarocistek proponuję Ci różne rozwiązania dla Twojego dziennika tarota. Wybierz te, które Tobie odpowiadają.

 

JAK ZACZĄĆ?

Zachęcam, a nawet namawiam do stworzenia własnego dziennika tarota. Możesz napisać jedyną i niepowtarzalną księgę wiedzy o sobie i swoim życiu.

Dziś masz wiele możliwości: możesz pisać go w formie tradycyjnej, czyli papierowej, dzięki temu w każdej chwili dopiszesz krótką myśl, a nawet możesz naszkicować jakiś rysunek, czy wkleić coś, co kojarzy Ci się z daną sytuacją lub kartą. Albo prowadzić go w formie elektronicznej, dzięki temu możesz dzielić się na bieżąco swoimi doświadczeniami i zapraszać innych do dyskusji w danym temacie. Ale najważniejsze Twoje pytanie, pewnie brzmi: I o czym tam pisać?

Kiedy już zdecydujesz w jakiej formie chcesz prowadzić swój dziennik tarota zacznij od wstępu. Napisz, dlaczego taki dziennik chcesz prowadzić, dlaczego interesują Cię karty Tarota i co chcesz osiągnąć dzięki temu.

Zaznacz też, kiedy rozpoczynasz pisać, w jakim momencie swojego życia i co Cię do tego zachęciło. Teraz wystarczy, że ustalisz ze sobą, jak często będziesz robić wpisy. Czy będzie to karta na dzień, czy karty na weekend. Mogą być także zapiski rozkładu, który ćwiczysz.

Jak prowadzić dziennik tarota i mieć z tego frajdę?

CEL- Dlaczego chcesz prowadzić dziennik?

Chcesz mieć w miarę regularny kontakt ze swoją talia. Chcesz uważniej przyjrzeć się każdej karcie. Chcesz uporządkować dotychczasową wiedzę. Chcesz znać prognozę na najbliższy tydzień lub dzień. Chcesz ćwiczyć swoje umiejętności obserwacji i analizy oddziaływania kart na siebie. Chcesz zrozumieć symboliczny język kart. Ćwiczyć stawianie trafionych pytań kartom

ROLA – Jaka rolę ma spełniać?

Ma być pamiętnikiem, w którym zapiszesz rozkłady by je zweryfikować. Ma być to notatnik, w którym charakteryzujesz kartę na podstawie osobistych doświadczeń danego dnia. Ma być listą , spisem słów kluczowych danej karty. Opracowaniem z opisem znaczeń poszerzając o konteksty znaczeniowe: np: praca, relacje, samopoczucie, finanse, uzupełniając o nowe szczegóły poznawane w trakcie nauki takie jak np: aspekt astrologiczny, numerologia, elementy żywiołów.

Możesz skorzystać z opisu profilowego karty:

Wrażenia: Co Ci się kojarzy z daną kartą? Jakie masz odczucia?

Opis i historia: Jakie symbole zwracają Twoją uwagę? Z czym wiążą się one w Twoim życiu? Jaką historię opowiada karta? Z jakim żywiołem jest związana? Jakie kolory przeważają na twojej karcie?

Słowa kluczowe: napisz 3 swoje słowa kluczowe do danej karty

Aspekty : Przeanalizuj numerologiczny aspekt tej karty; dwójki : symbolizują dualizm, drugi element potrzebny do dalszego rozwoju, ale to także współpraca, dążenie do połączenia dwóch przeciwnych, ale koniecznych elementów. Poszukaj astrologicznego powiązania tej karty (wiedza przydatna do określania czasu i stanu zdrowia)

Znaczenie karty: Jaką informację niesie Ci karta w odniesieniu do: dzisiejszego dnia- co się wydarzyło? Twojej sytuacji uczuciowej. Twojej sytuacji zawodowej Twojego samopoczucia. Jaką radę Ci daje? Przed czym ostrzega?

Załóż dziennik i prowadź go regularnie. Przekonałam się sama, że regularność w każdym działaniu jest nieodzowna. Po 30 dniach zobaczysz pierwsze efekty. Zacznij cieszyć się z czytania kart.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.