pustelnik, eremita

Pustelnik, Eremita. Podążając własną ścieżką

Z dystansu wszystkie sprawy, które Cię dotyczą zmieniają swój wymiar i jakość. W chwili wyciszenia, jesteś w stanie spojrzeć na wszystko co Ciebie dotyczy, z innej perspektywy.

 

PUSTELNIK, EREMITA.

Oczyść swój umysł i poznaj prawdę o samym sobie – Eremita.

Archetyp pustelnika przedstawia potrzebę zatrzymania się, zajrzenia w głąb siebie, usłyszenia swoich prawdziwych potrzeb. To moment rezygnacji z niektórych czynności, aby odpocząć i przemyśleć najistotniejsze dla naszego życia decyzje. Jest wyzwaniem dla tych, których pochłania świat zewnętrzny.

Kiedy codziennie realizujemy wiele zadań, zapominamy o kimś, komu winni jesteśmy najwięcej uwagi – o nas samych. Bardzo często przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy nieoczekiwanie czegoś zabraknie w naszym życiu. Wtedy jesteśmy skłonni do refleksji.

Ta karta odnosi się również do naszej przeszłości, o tym czego doświadczyliśmy i w jaki sposób z tego doświadczenia później korzystamy.

WIEDZA Z DOŚWIADCZENIA

karta pustelnika
Karta Pustelnik w talii Rider Waite Tarot

Najbardziej obrazowo będzie, gdy posłużę się powiedzeniem, które każdy doskonale zna.

„ ja w Twoim wieku…”, „ gdyby można było cofnąć czas..” Prawda, że takie słowa najczęściej wypowiadamy, kiedy jesteśmy w pełni świadomi konsekwencji naszych decyzji, gdyż po prostu już to przeżyliśmy..?

On poszukuje prawdy, zastanawia się i pragnie poznać przyczyny wielu sytuacji. Bardzo często opisuje się go jako kogoś, kto jest przewodnikiem dla innych. Czy dziś młodzi ludzie korzystają z wiedzy i doświadczenia osób dojrzałych? Nie. Każdy z nas musi doświadczyć czegoś innego i dzięki doświadczeniu, może poszukiwać własnej ścieżki.

To karta, która również odnosi się do życia wewnętrznego, do osiągania wewnętrznego oświecenia. Wgląd wewnątrz siebie, może odbywać się w ciszy, a nawet czasowej izolacji, stąd bardzo często Pustelnik kojarzony jest z samotnością, izolacją czy zamykaniem się w sobie.

Przypomina nam o ograniczeniu człowieka przez czas, a właściwe przez upływający czas. Często ukazany jest jako starzec wędrujący o zmierzchu. Czy kojarzy Wam się ta karta z powiedzeniem o zmierzchu życia..? Szczególnie kiedy poprzedzają ja pełne dynamizmu karty Rydwan i Moc.

Pustelnik prezentuje się jako zmęczony życiem i doświadczeniami człowiek. Stąd też może oznaczać osoby dojrzałe, na emeryturze lub rencie, kogoś zmęczonego doświadczeniami, kogoś poszukującego czegoś innego niż to, czego dotychczas doznawał.. Troszkę taki dziwak. Niedzisiejszy. Powiemy – starej daty…

ARCHETYPOWO

Symbol refleksji nad życiem, podsumowania, także okres oczyszczania ze zbędnych rzeczy, przestarzałych poglądów lub nawyków. Czas rozliczenia się przede wszystkim z samym sobą. To moment przemyślenia swojej dalszej drogi, ustalenie priorytetów, w których uwzględnimy nie tylko to by mieć, ale też aby być.

Karta Pustelnika jest wezwaniem, by przypomnieć sobie o swojej wewnętrznej mądrości i przyłączyć się do ludzi, którzy mogą być dla nas wsparciem podczas wspólnej drogi.”

Gerd Ziegler

 

W ŻYCIU ZAWODOWYM

Jednym z aspektów tej karty może być życie zawodowe skupione wokół nauki, studentów, uczelni, badań, doświadczeń, które mogą coś dobrego wnieść w życie ludzkości. Może również mówić o poszukiwaniu swojej prawdziwej pasji, którą może przekształcić w biznes. Jeśli szukasz „branży” w której możesz się spełnić zawodowo poświęć więcej czasu tej karcie. Pomyśl, co musiałabyś zmienić, gdybyś podążyła inną, niezależną drogą zawodową?

W ŻYCIU OSOBISTYM

 

To karta głębokiej refleksji i poszukiwania. W życiu uczuciowym, osobistym może oznaczać potrzebę przemyślenia swojej sytuacji. Z perspektywy partnera może to być odczuwane jako zachowywanie rezerwy wobec niego, brak emocji, a nawet brak namiętności. Pustelnik, może wskazywać na osobę, która ceni sobie niezależność i niechętnie będzie mówić o swoich uczuciach czy emocjach. Za to opowie Ci ciekawą historię swojego życia. O doświadczeniu zawodowym, biznesie czy swoim pochodzeniu. To dokonały znawca ludzkiej natury. Dzięki życiowym doświadczeniom wiedza stała się mądrością.

Na jakie pytania teraz poszukujesz odpowiedzi?

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.