Proste techniki interpretacji kart dworskich

Jak nauczyć się kart dworskich ?

Proste techniki interpretacji kart dworskich. To 3 najlepsze sposoby na poznanie kart dworskich w krótkim czasie.

Masz problem z interpretacją karty dworskiej w rozkładzie? Zastanawiasz się jak ją interpretować? Przedstawię  trzy podstawowe sposoby, jak nauczyć się kart dworskich. Podpowiem jakie znaczenie mogą przyjąć w rozkładzie.

Proste techniki interpretacji kart dworskich

proste techniki interpretacji kart dworskich

DWORY TO ŻYWIOŁY

Arkana Małe składają się z 4 dworów. Każdy z nich to inny żywioł: Buławy – ogień;  Puchary– woda;  Miecze – powietrze;  Denary-ziemia.  Zacznij ogólnie od żywiołów. Zrób listę charakterystycznych cech każdego żywiołu. Podziel je na dodatnie i ujemne.

HIERARCHIA to pozycja na dworze

Karty dworskie to 16 kart osobowych. W każdym dworze są 4 stopnie rozwoju: Paź lub Giermek, Rycerz, Królowa, Król.

Zacznij od pierwszego stopnia rozwoju. Pisząc pierwszy stopień, możesz już wywnioskować, że jest to początek. Zrób listę przymiotników, które opiszą każdy etap rozwoju. Wykorzystaj do tego również ćwiczenie z kartami.

#Ćwiczenie

Wyłóż z talii kartę dworską i uważnie się jej przyjrzyj. Odpowiedz na głos na pytania: W jakiej pozycji przedstawiona jest osoba? Jak jest ubrana? Co ją otacza? Jaką cechę żywiołu reprezentuje? Jakie wywiera na Tobie wrażenie?

GIERMKOWIE

Oznaczają zazwyczaj osoby młode, dzieci lub kogoś, kto jest początkujący w jakiejś dziedzinie. Ich rolą w rozkładzie jest przynoszenie informacji.

RYCERZE

Pokazują motywacje, sposób działania, współzawodnictwo. Wnoszą zmiany i motywują do poszukiwania. Dążą do celu w zgodzie ze swoją naturą (żywiołem). W rozkładach pokazują wydarzenia.

KRÓLOWE

Odpowiadają za relacje z ludźmi. Otaczają opieką i wsparciem. Uczą, wychowują, rodzą nowe idee. To żeński aspekt w każdym z nas. W rozkładach to kobiety wpływające na sytuację.

KRÓLOWIE

Jako najwyższy stopień rozwoju, panują nad wszystkim. Ich rolą jest bycie odpowiedzialnym, odważnym, silnym i rozsądnym. Dla nich liczą się efektywne działania. Uczą odpowiedzialności. Często decydują o innych. W rozkładach to mężczyźni z dużym doświadczeniem.

Proste techniki interpretacji kart dworskich

KARTA DWORSKA W ROZKŁADZIE

Widząc kartę osobową odpowiedz sobie na pytania:

Kim jest? Jaki żywioł reprezentuje? Jaki jest jej stopień rozwoju?

Teraz dodaj jedną główną cechę  związaną z jej temperamentem (żywioł). Np. Rycerz buław – gwałtowność .

Połącz żywioł ze stopniem rozwoju. Paź to może być słomiany ogień. Rycerz – niekontrolowany ogień. Królowa ogień wykorzysta np. na randce. Król ogniem będzie rozpalał nowe idee.

Poczuj dany rodzaj aktywności.

Kiedy Paź to osoba, a kiedy nie ?

Zostało jeszcze zrozumienie czy paź to wiadomość, czy dziecko? Czy rycerz to wydarzenie, czy młody człowiek? Pomocne jest Twoje pytanie, które zadajesz przed wyłożeniem kart.

Gdy pytasz o kontakty, wiadomości, rozwój wydarzeń paź pokaże rodzaj informacji. Rycerz zdradzi cel tych informacji i nada charakter biegowi wydarzeń.

Karta dworska w pytaniach o nas lub o kogoś innego

Karta dworska za pośrednictwem  rangi  określa naszą lub czyjąś pozycję w danej sytuacji.  Poprzez żywioł  wyraża sposób działania i rodzaj wyzwalanej energii.  W połączeniu ranga i żywioł mówią o jakim potencjałem dysponujemy i czy jest dobrze wykorzystany. Więcej dowiemy się patrząc na otaczające karty i położenie karty dworskiej w rozkładzie.

Taki sposób patrzenia na karty pozwala określić wiele indywidualnych cech każdej osoby reprezentowanej konkretną kartą dworską. Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię i zachęciłam do samodzielnej analizy każdej karty. Nic tak nie zwiększa efektów jak systematyczność i zaangażowanie.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.