Kilka sposobów jak nauczyć się znaczeń kart tarota

kategoria: Poradniki, Rozwój, Wiedza | 0

Poznanie znaczenia wszystkich kart tarota jest bardzo proste.

Zaczynamy od podstaw. W tarocie to opowiadanie tego, co widzisz na obrazkach. 3 proste sposoby jak poznać znaczenia wszystkich kart tarota.

Sposób pierwszy: Opowiadanie tego, co dzieje się na karcie.

Poświęć każdej karcie kilka minut. Popatrz co się na niej dzieje? Kto jest przedstawiony? W trzech czterech zdaniach przekaż najważniejsze informacje.

Przykład: Głupiec

znaczenia wszystkich kart tarota

Na pierwszym planie widać postać nazwaną w kartach Głupcem. Idzie śmiało po stromej krawędzi urwiska w wysokich górach. Jego kolorowy strój jest ekscentryczny i mało praktyczny na górskim szlaku.

Jego postawa przypomina swobodny taniec lub skoczny krok. W jednej dłoni trzyma kwiat białej róży, a na ramieniu czarny kij, na którym buja się tobołek. Drogę oświetla jasne słońce silnie promieniujące z prawego rogu karty. Na drugim planie rozpościerają się malownicze białe górskie szczyty. Pod nogami Głupca krawędź skalna i skaczący obok pies.

Kiedy już to zrobisz, opowiedz swoimi słowami, jakie są Twoje odczucia? Co dzieje się na tej karcie wg Ciebie?

Wygląda, jakby nie miał żadnych obaw ani strachu. Mam wrażenie, że dobrze się bawi. Nie zwraca uwagi na otoczenie. Jego postawa wyraża zadowolenie i otwartość. A mały bagaż sugeruje, że niewiele potrzebuje do szczęścia. Jego towarzysz chce zwrócić na coś uwagę? A może tak jak jego pan, dobrze się bawi? Patrząc na tę kartę, czuję radość, jaką daje wolność i bycie autentycznym. Wzbudza moją ciekawość. Chcę wiedzieć, co będzie dalej! To radosny początek!

Sposób drugi: Co oznaczają elementy obrazka.

Umiesz opowiedzieć, co widzisz na karcie. Teraz skup swoją uwagę na tym, co widzisz jako pierwsze. Może to Słońce, biała róża, a może otoczenie? Pomyśl, z czym Ci się kojarzy? Wszystko, co odkryjesz to znaczenie karty. I gotowe!

Kiedy to robisz, uruchamiasz intuicję. To właśnie symbol podpowiada słowa, które masz odczytać. Ponieważ stworzyłam tę stronę, aby pomagać Ci w poznawaniu tarota, mam coś specjalnie dla Ciebie.

Opisałam symbole na kartach – te najważniejsze. Możesz w każdej chwili sięgnąć po mój przewodnik i znaleźć odpowiedź – co ten symbol może znaczyć?

Zobacz, jak to zrobić z przewodnikiem „Moc symboli tarota”

Słońce – energia męska, radość, optymizm, pełnia życia
Górskie szczyty – pokonywanie trudności, zdobywanie doświadczenia
Biała róża – symbol miłości i nieśmiertelności. Biel oznacza czystość, niewinność, otwartość.
Urwisko – ryzykowny krok
Pies – nawiązywanie więzi opartej na bezwarunkowej miłości, reakcja otoczenia.

Opierając swoją opowieść o symbole natychmiast kojarzysz Głupca jako początek nowych doświadczeń. Potrzebę poznania czegoś nowego, nieznanego. Umiesz przewidzieć, że niewkluczone są błędy. Wiesz, że do wszystkiego dochodzi się małymi krokami, zdobywając doświadczenie. A kto nie ryzykuje, ten stoi w miejscu.

Sposób trzeci: Każda karta jest odzwierciedleniem sytuacji z Twojego życia.

Ten sposób uruchamia Twoje osobiste wspomnienia, by móc wczuć się w sytuację.

Przykład:

Głupiec przypomina mi: pierwszą pracę, urodzenie dziecka i pierwszy biznes. Te okresy w moim życiu były ważne. Błędy, które popełniłam, odkryły możliwości, o których nie miałam pojęcia.

Teraz widzisz, że opisując kartę jako fragment swojego życia, możesz więcej.

Więcej niż czytając kolejną książkę, więcej niż trzymać się utartych znaczeń. Więcej, bo znasz już dalszy ciąg. I to jest bezcenne. Pokazuję Ci te sposoby, abyś wykorzystała dobrze moment, w którym jesteś. Wykorzystaj je, a bez trudu poznasz znaczenie i interpretację swoich kart. Nie zmarnuj okazji. Zacznij teraz. Zapisz się do newslettera.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.