karty pozytywne

Karty pozytwne-negatywne-neutralne

kategoria: Lenormand | 0

Im więcej uwagi poświęcam kartom oraz publikacjom na ich temat, tym coraz częściej spotykam się z różnicami nawet jeśli chodzi o podział kart na pozytywne, neutralne i negatywne.

 

KARTY POZYTYWNE, NEGATYWNE, NEUTRALNE W LENORMAND

 

Sama Sylvie Steinbach nie proponuje takiego podziału, może dlatego, że niektóre z nich na pierwszy rzut oka są „niesympatyczne” ? Nie wiem… Sądzę, że karty które uznawane są jako negatywne wnoszą niekorzystne sytuacje, ale z drugiej strony ich „negatywność” może się nam przysłużyć.

Dla przykładu karta Góra 21 może być dla nas przeszkodą, ale w  niektórych kombinacjach może pełnić rolę ochrony przed innym negatywnym wpływem. Inna sprawa, że taką rolę pełnić mogę sporadycznie..

 

KARTY POZYTYWNE:

Koniczyna, Statek, Bukiet, Gwiazda, Bocian, Serce, Słońce,

KARTY NEUTRALNE :

Jeździec, Drzewo, Ptaki, Dziecko, Niedżwiedż, Pies, Wieża, Park, Drogi, Pierścionek, Książka, List, Pan, Pani, Lilie, Księżyc, Klucz, Ryby, Kotwica

KARTY NEGATYWNE:

Myszy, Góra, Lis, Rózgi, Kosa, Trumna, Żmija, Chmury, Krzyż

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.