karty lenormand loscarabeo

Karta piąta – Drzewo 5

kategoria: Lenormand | 4

Karta piąta – drzewo, jest kluczem w pytaniach o stan zdrowia, leczenia, samopoczucia. Odnosi się także, do naszych sił witalnych.

 

Jeśli obok Drzewa pojawią się negatywne karty, to sygnał, że powinniśmy zwrócić uwagę na nasz stan zdrowia. Ta karta ma również wydźwięk duchowy. To dzięki niej możemy dowiedzieć się czy sytuacja jest nowa, czy też ma swoje korzenie w dawnej przeszłości.

wielkie drzewo

 

Widzisz to potężne drzewo, które trwa mimo burz i spiekoty słońca? Jestem takie ponieważ przystosowuję się do miejsca, w którym wypuściłem pierwsze pędy. Wzrastam i rozwijam się dzięki gruntowi, z którego absorbuję wodę i pokarm. Potrzebne światło dostarcza mi Słońce, a wiatr strąca obumarłe liście. Pośród moich gałęzi znajdują schronienie ptaki, a w moim cieniu odpoczywają ludzie. Trwam w jednym miejscu nawet setki lat, dopóki mój czas nie nadejdzie. Ty też masz własne drzewo,  które rozrasta się z nowych nasion- jesteś nim Ty i Twoja rodzina. Każda gałąź to nowe pokolenie. Wyrastacie z jednego pnia i z jednej historii.

 

WAŻNY SYMBOL

Jestem symbolem życia. To w jakich warunkach wzrastasz, ma wpływ na Twój stan psychiczny, duchowy i emocjonalny. Pokazuję wszystko to, co trwałe i głęboko zakorzenione. Niegdyś drzewa były czczone. Tradycja ta zanikła, choć można spotkać ludzi korzystających z magicznych właściwości drzew. Dlatego jest też symbolem Twoich wierzeń, kontaktu z przodkami, wierności tradycji.

Pomyśl jakie znasz drzewa? Co oznacza dla Ciebie słowo korzenie? Czy znasz historię swojej rodziny? Czy wiesz dokąd sięgają jej korzenie? Czy widziałeś te miejsca, w których dorastali Twoi rodzice, dziadkowie? Jaki masz kontakt z rodziną? Jakie drzewo jest Twoim drzewem urodzinowym ? 🙂

 

Obejmuję wiele obszarów Twojego życia w kontekście powiązań z innymi ludźmi. Mogę również opisać Twój stan zdrowia na wielu poziomach. Jestem symbolem mądrości, odporności i stabilności. Jeśli w moim otoczeniu pojawią się karty negatywne życie lub zdrowie będzie wymagało Twojej większej uwagi. Mam uzdrawiające właściwości.

Powiązania z kartą DRZEWO 5

   • miesiąc – Maj, wiosna
   • czas – długo, powoli, coś co wymaga sporo czasu, cierpliwości, wytrwałości, całe życie, nic nie wydarzy się nagle; do 5 lat
   • ciało – mózg, stan psychiczny, płuca, dusza, ciało mentalne
   • typ osobowości – stabilny, przywiązany do otoczenia, wytrwały, powolny, solidny, uduchowiony

Kilka przykładów połączeń karty DRZEWO 5

Drzewo + Księżyc 32 – wpływ przeszłości na życie kobiety, zdrowie emocjonalne, życie rodzinne,

Drzewo + Pierścionek 25 – wieloletnie zobowiązania, długotrwałe partnerstwo, związek z medycyną, stały związek, związek karmiczny.

Drzewo + Drogi 22 –  życiowy wybór , alternatywa życiowa, zmiana drogi życia, różne możliwości terapii, życiowy zakręt, konieczność dokonania zmian w życiu

Drzewo + Słońce 31 – dobra energia życiowa, wigor, zdrowie, siła, pełny sukces życiowy, uzdrowiciel

Drzewo + Lis 14 – pracownik związany z opieką medyczną, niepełny obraz choroby, błędna diagnoza, konieczna weryfikacja diagnozy . 

W moich rozkładach karta Drzewo pojawia się jako symbol rodzinnych kontaktów.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.