karty lenormand przepowiadanie przyszłości

Lenormand przepowiadanie przyszłości.

kategoria: Lenormand | 2

Na polskim rynku pojawiła się wreszcie książka o kartach Lenormand. Do tej pory większość jest w języku angielskim. Siłę nośną informacji przejął Internet. Dlatego z radością oczekiwałam wydania książki Rany George. Wreszcie jest! I co? Zadowoleni? Zachwyceni? 🙂

 

Kurs dokładnego i praktycznego przepowiadania przyszłości.

Podręcznik kart Lenormand. Rana George. Książka, którą powinnaś przeczytać.

 

Książkę przeczytałam od deski do deski. Nie uroniłam ani jednej literki, co jest dla mnie nietypowym zachowaniem. Lektura była lekka i przyjemna. Forma książki jest ciekawa, podzielona na części.Po bardzo sensownym i pouczającym wstępie (zarówno dla początkujących jaki dla bardziej zaawansowanych) następują 3 główne części.

 

POZNAJ KARTY LENORMAND

Wprowadzenie do świata kart Lenormand. Krok po kroku poznasz jak rozpocząć to niesamowite doświadczenie. Począwszy od wybrania kart – większość uzna to za banalne, ale tylko doświadczona osoba zrozumie, że zazwyczaj kierujemy się mało praktycznymi wskazówkami. Przez pokrzepiające słowa doświadczonego nauczyciela nastawiając pozytywnie każdego początkującego i przywracając wiarę tym bardziej zaawansowanym.Po informacje dotyczące stawiania pytań, które są jedną z ważniejszych wskazówek dla każdego, kto o coś chce poznać prawdę o tym co dla niego istotne.

W kolejnym akapicie Rana zdradza jakim systemem się posługuje w swojej pracy. To tradycja francuska, taką jaką i ja wybrałam kiedy rozpoczynałam naukę. Dowiesz się również jakie ćwiczenia będą wspierać Twoje postępy, a także co to są karty główne i sygnifikatory.

W dalszej części książki rozwiała moje ciągłe wątpliwości, czy znaczenie ma to, w którą stronę zwrócona jest osoba na karcie 28 lub 29 . W taliach jest to różnie przedstawiane, a rozkład linearny czy GT( wielka tablica) ma swoją przestrzeń przeszłości i przyszłości ustalony z góry. Jest też kilka stron na temat jak karty lenormand znalazły się w rękach Rany.

Część pierwsza nastroiła mnie pozytywnie. Niby o „wszystkim” wiedziałam, jednak potwierdzając swoje wybory i działania zyskałam więcej motywacji, aby kontynuować tę przygodę.

 

ZNACZENIE KART LENORMAND

W tej części autorka przybliża nam 36 kart z talii, jedna po drugiej. O… niby nic nadzwyczajnego, jeśli już latami siedzisz w kartach, ale i ja znalazłam coś, na co już dawno zwróciłam uwagę, jednak nie sądziłam, że ma to jakiś głębszy sens. Odcienie znaczeniowe kart. Autorka zauważa, że karta może pełnić jakąś rolę w jednej lub dwóch kategoriach: karty działania, opisowe, atmosfery lub czasu oraz znaczenie w wielkiej tablicy.

Jak już wspomniałam charakterystyka poszczególnych kart odnosi się do różnych kontekstów: przyszłość, praca, miłość, zdrowie, pieniądze, czas, orientacja, przedmioty i miejsca oraz to co mnie urzekło, to porada lub działanie, o którą warto pytać! Opisy kart nie są zbyt przeładowane (ale nie skąpe) i uważam to za atut, ponieważ uruchamiają indywidualny proces twórczy. Kiedy dokończysz książkę i tak zaczniesz ją wertować od nowa. Ma ona w końcu aż 414 stron. A w każdym zdaniu znajdziesz niuanse, które Ci pomogą.

W podsumowaniu karty, Rana dzieli się osobistą historią związaną z osobistą historią, która jest dla mnie jak wiadomość od dobrej znajomej. Nie ma w nich żadnego lansu. Śmiało pisze o swoich wątpliwościach, ale także o sukcesach, które są dla nas wszystkich tak istotne.Przed przejściem do opisu kolejnej karty znajdują się przykładowe odczyty na konkretne pytania. Co prawda są one bardzo proste, ale nikt kto wcześniej nie miał do czynienia ze wspinaczką górską, nie wyruszy na wyprawę bez przygotowania by zdobyć najwyższy szczyt. To jest książka, która motywuje i zachęca do spróbowania swoich sił każdego komu przyjdzie na to ochota. Fantastyczne posuniecie marketingowe!

podręcznik do kart lenormand
Doskonały podręcznik dla początkujących i zaawansowanych

 

WRÓŻYMY KARTAMI LENORMAND

Tutaj przechodzimy już do praktyki. Zwięźle i klarownie opisane techniki odczytywania kart w rozkładach. Przykłady ćwiczeń jak przyswoić sobie znaczenie kart i sens kombinacji. Podpowiedzi rozkładów i wskazówki praktyczne, kiedy go zastosować. W propozycjach znajdziecie: rozkład kwadrat, liniowy, podjęcie decyzji, astrologiczny (dla mnie zbędny), piramida, krzyż, odmienianie przyszłości (coś o czym mało się mówi) i oczywiście wielka tablica – dla mnie najwspanialsze wyczerpujące opisy i pomocne niuanse!

Poza szczegółowym omówieniem każdego rozkładu – jak wykonać go technicznie i jak rozumieć karty są również przykładowe odczyty. Ilość informacji w tej części świadczy o tym, że Rana jest praktykiem, który potrafi teorię zredukować do niezbędnego minimum. Z tego powodu ta książka, jest dla mnie prawdziwym przewodnikiem. Znalazłam w niej konkretne i jednoznaczne odpowiedzi nazwijmy je techniczne. Poza tym Rana zawsze zaznacza, że wszystko co jest zgodne z Tobą, co Tobie się sprawdza jest właściwe. Jeśli jakaś metoda czy technika nie przemawiają do Ciebie – pomiń ją.

Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada i tego się trzymaj, a twoja metoda stanie się zaufana, bezbłędna i niezawodna. Jeśli chodzi o dywinację, uznaję wszystko, co sprawdzone, wypróbowane i skuteczne.

Rana George – „Podręcznik kart Lenormand” , str 326

DODATKI

Zakończenie książki to dodatki, które nie są przysłowiową zapchaj dziurą. Nie udało mi się wcześniej znaleźć tak szczegółowego życiorysu Mademoiselle Lenormand, dodatek A uzupełnił moje braki. W dodatku B znajdziemy spis i krótką charakterystykę kart głównych, które ja nazywam karty klucze. Dodatek C szybka interpretacja kart. Dodatek D karty pozytywne negatywne i neutralne.
Dodatek E Domy i ich atrybuty. Dodatek F Karty dworskie (klasyczne) ich rola. Dodatek G Lenormand i Tarot – jak można połączyć w odczycie dwa systemy (oczywiście na przykładzie z życia) – genialne! Słowniczek wyjaśniający określenia robocze autorki.
Wszystko to stanowi jedną spójną całość.

Po przeczytaniu tej książki zdobyłam wiele cennych informacji, których poszukiwałam. Większość treści w internecie skupia się na symbolach, znaczeniach, przesłaniach, ale bez technicznych niuansów nic z taką ogromną wiedzą nie da się zrobić. Dlatego to co najważniejsze to odkrycie „jak to działa „

Czy przypadkiem Rana na okładce umieściła fragment karty klucz? Ja takiego fragmentu klucza poszukiwałam. A Stała się jeszcze rzecz niesamowita i magiczna. Kiedy przeczytałam rozdział o kartach dziennych, od tego momentu wszystkie moje interpretacje dzienne są trafne, a ich odczyty stały się banalnie proste.

Oszczędź sobie zbędnego gmatwania i nie komplikuj swojej interpretacji.

Rana George – „Podręcznik Kart Lenormand” , str.320

Dziękuję Rana!

O WYDAWCY

Kochani. Moją surową ocenę złagodzi fakt, że książka w ogóle została wydana w Polsce. Jednak tłumaczenie, styl i korekta pozostawiają trochę do życzenia. Pojawiają się błędy i pomyłki, które są widoczne. Kolejnym razem, prosimy zespół wydawniczy o większą rzetelność. Grupa zainteresowanych kartami Lenormand wciąż rośnie. A to sygnał, że przybywa Wam potencjalnych klientów.

Druga bardzo ważna dla mnie sprawa to jakość papieru, na którym została wydana książka. Ponieważ jest to podręcznik, do którego każdy będzie wracał nie raz, nie dwa (sama mam książkę Sylvie Steinbach i jest już sfatygowana, a wydana została na świetnym materiale) strony są zbyt delikatne, cienkie. Rozumiem, że kwestie cenowe książki były istotne, ale jeśli możemy wydać na karty nawet 80 zł to za dobry podręcznik również. Nie wiem czy orientujecie się ile kosztują podręczniki specjalistyczne? Czy ten podręcznik nie jest właśnie taki? Specjalistyczny? Pomyślcie o tym, kiedy następnym razem zechcecie nam zaproponować kolejną perełkę o kartach Lenomand.

Może tym razem będzie to książka Caitlín Matthews ?
Moja ocena tej pozycji to
5/5 dla autorki Rana George
3/5 dla wydawnictwa Illuminatio

Polecam książkę każdemu, kto chce poznać bogactwo kart Lenormand. Może to wydać się dziwne, ale w dzisiejszych realiach talia kart może spełnić rolę przyjaciela od serca.

 Jakich informacji najczęściej szukasz o kartach lenormand? Opisów czy technik wróżenia?

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.