7 kroków do własnego salonu wróżb online

7 kroków do własnego salonu wróżb online. Najprostsza droga.

kategoria: Poradniki, Rozwój, Wiedza | 1

7 kroków do własnego gabinetu wróżb online

Zastanawiasz się, czy rzeczywiście potrzebujesz jakiegoś planu działania? Czy nie wystarczy odpowiadać na pytania klientów? Zdecydowanie, nie!  Jakie decyzje musisz podjąć na samym początku? O czym pomyśleć zanim pokażesz się online? Pokażę Ci tylko  7 kroków do własnego salonu wróżb online. Chcesz taki klucz do sukcesu? 🙂

 

KROK PIERWSZY

Ustal czas kiedy najlepiej czujesz się z kartami. Ile czasu będzie trwała jedna sesja.

Wybranie odpowiedniej pory to kwestia priorytetowa. Każdy ma swój biologiczny zegar. Ja swoją największą wydajność obserwuję od rana do 15. O tej porze staram się pracować.

Wieczór jest najczęściej wybieraną porą na kontakt z kartami. Ale wypełnia nas więcej obaw i niepokoju niż w trakcie dnia. Jednak jak wiesz, emocje przysłaniają rzeczywisty obraz sytuacji. Zaobserwowałam, że wieczorne sesje są mniej konkretne. Skupiamy się bardziej na obecnych emocjach i przeżyciach, niż na znalezieniu właściwego rozwiązania. Gdy wykazujesz większą aktywność wieczorem, będziesz potrafiła skupić się na konkretach i nie odpłyniesz.

Ile czasu poświęcić jednej sprawie?

Gdy siadam do kart zapominam o czasie. Tobie też się to przydarza? Takie zapominanie odbija się na mnie samej. Miałam problem z ustaleniem długości rozmowy. Dziś wiem, że im krócej, tym lepiej. Nie jestem zwolenniczką poruszania wszystkich tematów na raz. Zapamiętujemy to co chcemy zapamiętać.

 

KROK DRUGI

Sprawdź  jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie najlepsza.

Ustal w jakiej formie chcesz lub lubisz pracować z kartami. Weź pod uwagę możliwości i okoliczności w jakich obecnie jesteś. Czy możesz i chcesz spotykać się osobiście? Może wolisz pracować na odległość? Np mailowo lub telefonicznie? Na początku pracowałam na odległość. Moi pierwsi klienci znaleźli mnie w Internecie. Później całkowicie przestawiłam się na spotkania osobistej. W każdej z tych form były plusy i minusy.

W pierwszej, brak rozmowy z pytającym (do tego zachęcam). W drugim konieczność dostosowania całej codzienności pod kątem pracy. Obecnie pracuję wyłącznie przez telefon i jest to dla mnie najbardziej komfortowe. Łącze w  tym możliwość kontaktu z pytającym i możliwość wybrania najbardziej optymalnej pory pracy. Idealnie.
 

KROK TRZECI

Tarot to sztuka zadawania pytań.

Zdecyduj na jakie pytania chcesz i lubisz odpowiadać. Podejmij decyzję, co jest w zakresie Twoich kompetencji lub upodobań. Możesz odmówić rozłożenia kart Nie obawiaj się tego.

Dziś cieszę się, że pracuję tylko z tematami, które lubię i jestem ich pewna. Ty i druga osoba zyskujecie wspólnie. Osoba, która do Ciebie się zwraca, nie musi znać zasad zadawania pytań do kart.

Pomóż sformułować odpowiednie pytanie do kart. Jeśli sprawa zawiera kilka wątków podziel na kilka. Przygotowałam pomocną listę pytań do kart. Dzięki nim łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni rozkład. Ustal czy uwzględnisz czas Np: Jak rozwinie się moja sytuacja zawodowa w ciągu najbliższych 6 miesięcy?

LISTA 160 PYTAŃ – POBIERZ LISTĘ

 

 

KROK CZWARTY

Proś o weryfikację

Aby się rozwijać i doskonalić w czytaniu kart niezbędna jest weryfikacja. Jak to uzyskać?

Proś osoby, którym czytasz karty, aby opowiedziały jak rozwinęła się omawiana sytuacja. Staraj się mieć z nimi kontakt (np mailowy). Po jakimś czasie, te weryfikacje będą do Ciebie spływać, przy okazji ponownego spotkania. To jest sygnał, że Twoja usługi są profesjonalne.

 

KROK PIĄTY

Określ wartości Twojej pracy

Określając wartość, odpowiesz sobie jak potrafisz docenić wartość swojej pracy i umiejętności. Gdy nie umiesz określić  tej wartości, testuj!  Nie bój się. Musisz dobrze się czuć z tym, jakie otrzymujesz honorarium. Jeśli czytanie kart jest Twoja pasją, pomyśl, też o honorarium. Dzięki takiej wymianie możesz inwestować w dalszy rozwój.

Nie daj się wykorzystywać.

 

KROK SZÓSTY

Naucz się odmawiać

Ten krok było mi najtrudniej opisać. Przez swoją nieumiejętność odmawiania, odeszło wiele znajomości. Powstały konflikty. Kiedy zaczęłam odmawiać, również zaczęły kończyć się niektóre znajomości.

Dlatego na samym początku ustal zasady kiedy i jak korzystasz z kart. Zasady są po to, byś mogła zadbać też o siebie. Możesz odmówić postawienia kart też osobie nieznajomej. Nie musisz się do niczego zmuszać. To nie wyjdzie na zdrowie ani Tobie, ani pytającemu.

Wiem, że trudno jest niektórym zaakceptować odmowę. Ale prawda jest taka, że nie wszyscy są dla wszystkich. A wybór osoby odczytującej dla karty ma duże znaczenie. Przecież pozwalamy tej osobie zajrzeć w głąb naszej duszy. Jeśli czujesz antypatię, lęk lub niechęć szukaj dalej. Tak samo w drugą stronę.

Pamiętaj! masz prawo odmówić. Rób to taktownie, ale stanowczo.

Masz też możliwość przełożenia spotkania. Szczególnie gdy Twoje samopoczucie nie pozwala na zajęcie się druga osobą.

 

KROK SIÓDMY

Ułóż własną, spersonalizowaną ofertę

Nie musisz jej nigdzie publikować ani wysyłać. Ale warto, abyś miała jasność, co masz do zaoferowania i komu. W moim przypadku była to pierwsza decyzja. Napisałam ofertę. Swoich klientów znajdowałam w internecie.

Może to być np prognoza sporządzona na podstawie kart na kolejne 12 miesięcy. Opisz w niej nadchodzące wydarzenia. Przekaż radę lub wskazówkę na każdy miesiąc. Opracuj rozkład, który idealnie sprawdzi się jako rozkład urodzinowy. Wiele osób robi sobie taki prezent.

Zdarzy się, że ktoś poprosi Cię o czytanie kart podczas jakiegoś wydarzenia. Może to być wieczór panieński, jubileusz, Andrzejki, Sylwester lub bal karnawałowy. I co wtedy? Zgodzić się czy odmówić? Zgódź się, jeśli proponowane warunki są dla Ciebie korzystne.

Podczas takich wydarzeń spotykasz swoich przyszłych klientów. Zwłaszcza, gdy są mile zaskoczeni Twoim profesjonalizmem.

W ofercie uwzględnij:

  • Co oferuję?
  • Do kogo ją kieruję?
  • W jakiej formie?
  • Na jakie pytania odpowiadam najchętniej?
  • Co Ciebie wyróżnia?
  • Ile kosztuje moja usługa?
  • Jak się kontaktujesz ?
Wszystko co robisz, rób uczciwie i rzetelnie. Pamiętaj, że Ty, to Twoja marka.

Mam nadzieję, że dzięki temu przewodnikowi, odważysz się na więcej. Podziel się swoimi pomysłami.

 

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.