sprawiedliwość w tarocie

Sprawiedliwość w tarocie. Prawo i wieczny porządek

Sprawiedliwość w tarocie reprezentuje prawdę i prawo oraz konsekwencje podjętych decyzji. Musisz być obiektywna i opierać swoją opinię na sprawdzonych faktach.  

SPRAWIEDLIWOŚĆ W TAROCIE

sprawiedliwość w tarocieSzale wagi jako rozważanie wielu czynników zwracają uwagę na czas potrzebny do podjęcia decyzji.

Jakaś sytuacja potrzebuje przemyślenia i rozwiązania. Sprawiedliwość odnosi się do spraw prawnych, umów i zobowiązań. Spójrz jakie karty leżą po lewej i prawej stronie Sprawiedliwości, a dowiesz się, co jest brane pod uwagę w podjęciu decyzji. Miecz oznacza dążenie do prawdy i obronę praw.

Sprawiedliwość oznacza podejmowanie decyzji.

Jeśli w rozkładzie widzisz tą kartę, możesz mieć styczność z umowami prawnymi, handlowymi, umowami o pracę; aktami np. małżeńskim, urodzenia; pozwem sądowym i z wszelkimi dokumentami urzędowymi.

Fioletowa zasłona jest symbolem wprowadzania duchowej równowagi, wiecznego porządku.

Bogini porządku i kosmicznego prawa, prawdy i sprawiedliwości przypominała sędziom o czynieniu sprawiedliwości. Fiolet oznacza także ducha prawa. Wszyscy jesteśmy równi wobec niego. Karta Sprawiedliwości będzie wskazywała dążenie do wyrównania wszelkich długów.

Słowa kluczowe:
Prosto: odpowiedzialność, uczciwość, przyczyna i skutek
Odwrócona: nieuczciwość, stronniczość, brak odpowiedzialności

Sprawiedliwość w życiu codziennym może oznaczać:

Rozmowy, debaty, dyskusje, odczyty, przemówienia, zarządzenia, rozkaz, rozwiązania, kodeks postępowania, odpowiedzialność.

Życie zawodowe

Sprawiedliwość wskazuje zdobycie uprawnień, zezwoleń, nagrody lub kompetencji. Konieczne jest wypełnianie obowiązków i przestrzeganie ustalonych norm.

Życie uczuciowe

Dążenie do harmonii i partnerstwa. Sprawiedliwość przestrzega przed kalkulacją w życiu uczuciowym. Oznacza formalizowanie związków. W czasie konfliktu oznacza mediacje.

Z medytacji z kartą – Sprawiedliwość w uczuciach.

Kierować się Sprawiedliwością,

to podejmować decyzje. Rozważać za i przeciw. Bycie uczciwym i szczerym. Dochodzić swoich praw.

Mieć w sercu Sprawiedliwość,

to bać się popełnienia błędu. Strach przed odpowiedzialnością za drugą osobę.

Przyjąć postawę Sprawiedliwości,

to niezależne podejmowanie decyzji. Wzięcie całkowitej odpowiedzialności.

Łącząca osoby Sprawiedliwość,

to znak zawartych umówi i zobowiązań. Uczciwie i szczerze.

Dzieląca Sprawiedliwość,

to brak porozumienia i zgody. Wspólne obwinianie, roszczenia i pretensje. Sprawiedliwość wyrównuje wszystkie długi.

Jak dochodzić do prawdy? Jak podejmować decyzje?

Gdy chcesz podjąć decyzję działaj jak Paź mieczy – zdobądź różne informacje. Stań się Rycerzem mieczy – wykaż się determinacją i zaangażowaniem. Doprowadź sytuację do Królowej mieczy – wykorzystaj intuicję, która odpowie Ci, co wchodzi w grę, a co zupełnie nie. A kiedy już osiągniesz jasność Króla mieczy – podejmij ostateczną decyzję lub wyraź swoje poglądy.

Obserwuj Dorota:

Wierzę, że każdy może nauczyć się symbolicznego języka tarota. Wystarczy wykorzystać zmysł intuicji, którym dysponujesz i otworzyć się na odpowiedzi płynące z serca. Jestem tu by pomóc Ci w nauce symbolicznego języka kart tarota.